Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért vannak emberek, akik...

Miért vannak emberek, akik dacára annak, hogy a programok 90%-a Windows-ra készült, Linuxot használnak?

Figyelt kérdés
Nem érzik, hogy el vannak vágva a legjobb programoktól, hogy egy nehezen használható rendszert telepítettek, amivel sokmindenből kimaradnak?

2016. máj. 4. 21:42
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem,ezt már megtárgyaltuk,egy lerágott csont.Én meg a win fanokat soha sem értettem.Meg az érv hogy nehéz használni és telepíteni?Próbáltátok már?De a Win-esek nem tudják milyen hogy HDD-ről a Debian 20 másodperc alatt feláll és teszi a dolgát(a Grub-tól az Operáig és Wicd-ig),hogy pár hónap múlva is gyors és stabil(ne jöjjetek azzal hogy nem rakom tele mindennel mert amit csak tudok ide is felrakok),nem kell karbantartani és töredezés mentesíteni még vírusirtó sem kell.Annak ellenére én nem érzem magamat "nagyobbnak"hogy Linux kernel alapú disztrókat használok mert ennek is megvannak a maga hibái:játék választék nagy 0 akárki írja a Steam-ot,nagy a driverhiány(gondolok itt spéci eszközökre,de volt olyan is hogy egy telefon gondot jelentett)annak ellenére én ezt használom minden előnyével és hátrányával együtt.De inkább azt mondom mindenki használja azt amit akar és akkor ócsárolja a másik OS-t ha huzamosabb ideig használta,de hibátlan nem létezik!
2016. máj. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 Alain Delon ***** válasza:
100%

Az, hogy mire milyen programok vannak, csak szándék, akarat kérdése. A mi melóhelyünkön pl. az a monitor, ami azt mutatja, hogy a felszerelt napkollektorral mennyi energiát termelt magának a cég és ezzel mennyit áramot spórolt meg, egy linuxos (SUSE) gépre van kötve.

A másik dolog meg, hogy a magánfelhasználók túlnyomó része (meg időnként üzleti felhasználókról is kiderül) ellopja a Wint.

Egyébkén ez olyan, mintha én ellopnám pl. a szomszédom robogóját, és utána dicsekednék vele, hogy mennyi mindent tudok még hozzá lopni. Közben meg pl. itt a Gyakorin is meg máshol is meg megy a siránkozás, hogy "Letöltöttem a 'netről egy programot, de vírusos volt. Mit csináljak?"

2016. máj. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Egyébként pont ez a legnagyobb tévhit, hogy a torrentek vírusosak. Ez egy visszatérő hivatkozási alap a Linuxosok részéről. Innen üzenem, hogy ez egy rémhír. Nem igaz. Én még nem találkoztam vírusos torrenttel, jó olyan volt már, hogy egy torrent álomány nem engedte magát törölni mert írásvédett volt ... Akkor azt csökkentett módban el lehetett távolítani. K.B. 10-15 népszerű nyílt nemzetközi torrent oldal van ahonnan rendszeresen töltöttem le különböző zenéket, programokat, egyik sem volt vírusos. De én sem nyitok meg minden oldalt, ha jelez a vírusírtóm, akkor azt nagyívben elkerülöm...Inkább az oroszokkal kell vigyázni, de ott is a legtöbb torrentoldal tiszta....
2016. máj. 7. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Tom Benko ***** válasza:
100%
@23: Igazából az a szép, amikor letöltöd torrenten hiperszuper edisőn vindózt, amibe default van bedrótozva a botnet.
2016. máj. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 Tom Benko ***** válasza:
100%

"Windowst kinyírni sokkal nagyobb művészet" Aha, persze. Oh, wait!...


"ismerek nem egy profi programozót aki sikeresen hazavágott már linuxot pl rossz driver telepítéssel(és ez nem a felhasználóra nézve gáz" De, ez, főleg, ha programozó volt, rá nézve gáz.


"2016 van, az oprendszertől, meg általában a programoktól elvárható, hogy hülyebiztos legyen," Ebben a Linux simán jeleskedik. Amúgy ne legyen hülyebiztos - a user ne legyen hülye, szerezze meg az alapvető ismereteket _bármilyen_ platform használatához.


"amíg ez a helyzet nem változik a linux ugyanúgy rétegoprendszer marad ahogy eddig" Maximum desktopon, de ott is inkább a torz piac miatt.


"az egyetlen egyértelmű előnye, hogy ingyenes," Nem csak az, de mindegy.


És a végére:

"de gondolom a 43 ezret sem személy szerint te számoltad össze" Nem pontosan, ezt a csomagkezelő (apropó, olyan van a winhez?) számolja meg. De a kedvedért az ArchLinux hivatalos csomagállománya 5885 darab, a felhasználói készlet 34719 darab. Ezt a honlapon el lehet olvasni. Nem tudom, ezek közül mennyi a rossz, de legalább ilyen érdekes lenne az arányok összehasonlítása is, azaz a 43000-nek mekkora része használható, nem prealpha meg planning státuszú, illetve a 4 milliónak mennyi (ha meg a redundanciát is figyelembe vennénk, akkor vajon hogyan alakulna ugyanez?)

2016. máj. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
78%
#25.Hagyjad.Azt hiszik hogy mi nem használtunk/használunk win-t.Maradjunk abban hogy az M$ marketing befolyásolja a desktop piacot és az átlag Usernak eszébe se jut OS-t váltani(amikor egy mappa megnyitása is gondot jelent...) mivel csak annyit tud a Linux-ról hogy egy parancssoros izé,a közoktatásban meg biztos tudod hogy mi folyik az IT "oktatás" terén.Amíg ez nem változik valóban csak egy rétegOS marad.
2016. máj. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
29%
Azért barátom,mert a linuxon levő programok a windowsra írtakkal ellentétben használhatóak. :)
2016. máj. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!