Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows xp, helyett fel...

Windows xp, helyett fel lehetne szerintetek tenni a chromimum os-t ha csak az a gép internetezésre van használva?

Figyelt kérdés

Nem akarom linuxra mert pont az a baj, hogy ez a gép nagyon régi, és még az is lassú lenne rajta és 32 bites változaton nincs google chrome támogatás!

Ahogy most Windows xp is megszünt a chrome támogatás, és utánan néztem ilyen operációs rendszereknek, és azt olvastam erről a chromimum os ről, hogy ez nagyon könnyű rendszer pont azért is gondoltam, hogy ezt fel lehetne-e tenni erre a régi gépre isé s, hogy van-e ennek magyar nyelvű változata?


AMD Sempron (tm) processor LE-110 1.90GHz

1GB RAM

VIA Chrome 9 HC IGP (128mb) (integrált grafikus videóvezérlő)

40GB HDD


Egyébként ha fel lehetne rakni rá az nagyon jó lenne, de csak ankkor ha egyáltalán normálisan elfutna rajta, mert akkor fel is tenném rá, mert a gépet amúgy is csak internetezésre használom!


Egyébként amitől aggódok az, az, hogy esetleg valamilyen driver nem működne rajta megfelelően pl a videókártya (via chrome) mert evvel xp alatt is rendesen megszenvedek minden újratelepítéskor, vagy itt már nem is kell külön telepíteni a drivereket, hanem automatikusan felismeri azokat!



2016. máj. 5. 14:56
 1/3 anonim ***** válasza:
A Chromium OS nem valami támogatott OS,erre a gépre meg max egy Puppy Linux(a régi magyar nyelvű)és alapból el kell rajta felejteni a Chrome-ot mert az 1GB RAM az édes kevés.Chrome OS lenne jó de az Chromebook-on van.
2016. máj. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem hát a puppy linux az nem valami jó, még esetleg anniy, hogy a fent beírt specifikáció egy fél évvel ezelőtti úgy lett kimásolva csak elfelejtettem azt átírni, hogy már nem 1 hanem 2gb ram van benne!
2016. máj. 5. 15:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Bár megszűnt a Chome XP-s támogatása, de ez csak annyit jelent, hogy a 49-es verziónál nem lehet újabbat feltenni. Azaz továbbra is használható lesz a Chrome XP alatt, csak nem fogják frissíteni.


A Windows XP táogatása is megszűnt, azaz arra sincsenek frissítések, de ettől függetlenül használható továbbra is. A Chrome-nál is így lesz.


Én azt mondom, ha elég gyors a gép, ne bántsd az XP-t. Ha már lassú, érdemes elgondolkodni egy újon. De amíg szépen működik, szerintem ne nyúlj hozzá.

2016. máj. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!