Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mitől van az, hogy ha megnyito...

Matebodovics kérdése:

Mitől van az, hogy ha megnyitom a feladatkezelőt akkor az összes programra azt írja, hogy 32 bites holott nekem 64 bites gépem van?

Figyelt kérdés
Elég lassúak a programok és szerintem ezért lehet.

2016. máj. 6. 10:00
 1/3 anonim ***** válasza:
A programok 32 bitesek. Esetleg keress rá egyes programok 64 bites változatára, pl a Wordnek van 32 és 64 bites változata is.:)
2016. máj. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sok alkalmazásnak van 64 bites verziója, de sok másnak meg nincs. Igazából sebességbeli különbség a verziók között nem sok van (gondolom olyan esetekben, ahol amúgy sem gyorsítana a 64 bites feldolgozás, oda nem nagyon készítettek 64 bites verziót, ahol meg többet számít ott biztosan van....például a Cinema 4D 64 bites verziója legalább 10%-val gyorsabban dolgozik). 64 bites verzió nem csak a feldolgozás sebessége, hanem a memória igény miatt is fontos lehet azaz olyan programoknál, amik igen nagy mennyiségű adatokkal képesek dolgozni ott szintén fontos a 64 bites verzió (ugyanis egy 32 bites alkalmazás maximum 2GB memóriát igényelhet egy 32 bites rendszer alatt és 4GB-t egy x64 rendszer esetén. Így mondjuk egy normális videovágó/szerkesztő program esetén, ahol akár több 10GB-os fájlokkal is dolgozhatunk igencsak hasznos a 64 bites környezet.

Alap esetben, teljesen átlagos felhasználási területeken lényegében nem nagyon fogsz teljesítménykülönbséget tapasztalni egy x86-os és egy x64-es gép között.

2016. máj. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Aha értem köszönöm :)
2016. máj. 6. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!