Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel nem megy, még menthető...

Excel nem megy, még menthető a dolog? 18/L

Figyelt kérdés

Jövő hét csütörtökön érettségizek előrehozottan informatikából. Minden jól megy,de az excel... Pedig tényleg sokat gyakoroltam,tanárral,rendesen bejártam faktra,de egyszerűen nem értem. Mármint oké,vannak a logikai függvények,stb,de a bajom azzal van,hogyha meglátok egy feladatot,nem látom a logikai összefüggéseket. Nem jövök rá mit használjak,és ha mégis nem tudom hogyan,mert nem tudom értelmezni a feladatot,hogy akkor most melyik oszlopot,cellát,akármicsodát kellene kijelölni,melyiknek kellene megkeresni az értékét,stb. Remélem értitek mi a problémám. Matekból is sík h*e vagyok egyébként,csak abból írok 4-est,5-öst ami lépésről lépésre betanulható,de pl valószínűség számításnál azonnal elvérzek ,ahol minden feladat más, a legnagyobb erőfeszítéssel sem megy. Stabil 3-as vagyok matekból ,de azért vért izzadok.


Lehetne rajtam valahogy segíteni? Csak úgy tudnám megérteni,hogy kutya-macska,tényleg mint az ovisoknak... :(


2016. máj. 6. 10:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

hát ha nem megy és kifogsz pont egy olyan feladatot akkor gyengébb eredménnyel, de átmehetsz...

ha a matek se megy és nincs meg a megfelelő logikád akkor csak rengeteg gyakorlással tudsz előrébb jutni...


23F

2016. máj. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi. Mindenki mondja h ilyen könnyű meg olyan könnyű,én pedig teljesen elvagyok keseredve. De ha már annyit készültem,nem akartam visszalépni...:\ Balfácánnak érzem magam,hogy csak én vagyok ilyen értetlen,pedig úgy igyekszem.
2016. máj. 6. 10:37
 3/17 anonim ***** válasza:

hát neked gyengébb képességeid vannak ilyen téren, de másban meg valószínűleg jobb vagy azoknál akiknek ez a könnyű :)


23F

2016. máj. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nagyon parasztosan nem tudná valaki elmagyarázni melyik függvényt milyen esetben használjuk?
2016. máj. 6. 10:56
 5/17 anonim ***** válasza:

Középszinten mész?

Ha igen, akkor szerintem jól gyakorold be a Word, PowerPoint, Access, illetve webszerkesztéses feladatokat.

Ha ezeket jól megcsinálod, még simán meg lehet az 5-ös, ha az Excel-t esetleg elrontod.

Bár az Excel feladatsorban is vannak könnyebb feladatok, amit biztos meg tudsz csinálni, tehát 0 pontos az sem lesz.

Ha eddig nem éreztél rá az Excel függvények ízére, ennyi gyakorlás után sem, valószínűleg ezalatt a pár nap alatt sem fog menni, de emiatt nem kell csüggedni. Nem érthet mindenhez az ember, és mint írtad a matek sem megy annyira. Ha a többi feladatsort meg tudod csinálni, nagy baj már nem lehet.

2016. máj. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Igen,középszint. Köszi a biztatást,úgy legyen. A többivel nincs problémám. Az a baj,hogy az access-t nem nagyon nézegettük,az excelre fókuszáltunk mert azt mondták a tanáraim az access-re úgy se lesz már nagyon időm,nehéz is meg kevés pont. Az elejét meg tudom csinálni tutira.
2016. máj. 6. 11:30
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Az Access középszinten egyáltalán nem nehéz. Könnyebb mint az Excel, így arra pont tökéletes, hogy az Excel feladatokon elvesztett pontokat visszahozd vele.
2016. máj. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Persze, lehetsz simán négyes (vagy akár ötös is), ha az Excel-feladatot elszúrod. De ahhoz minden másnak hibátlannak kell lenni.

Segíteni mindig lehet, de azt ne várd, hogy 5 nap alatt belédöntsük azt a logikus gondolkodást, amit 15 év alatt (3 év óvoda, 8 általános, 4 év középiskola) kellett volna elsajátítanod.

Az informatika nagy része logikát, gondolkodást igényel. Oké, a szövegszerkesztés, PowerPoint, meg részben a HTML is megtanulható mechanikusan, de minden máshoz már logika kell.

A felkészítő tanárnak meg gratulálok, arra alapozva, hogy "arra úgysem marad időtök", nem lehet egy komplett témát kihagyni. 3 óra 4 feladatra elég kell, hogy legyen, ráadásul ezzel akinek esetleg a százalék is számítana, annak ezzel ki vannak nyírva az esélyei. A "kevés pont" szám szerint 20-at jelent a 120-ból, azaz 17%, ami a táblázatkezelés vagy prezentáció/weboldal feladatnak a kétharmada, vagy ha úgy tetszik, a szövegszerkesztésnek a fele. És tegyük hozzá, pont azért kevesebb pont, mert nem kell olyan mélyen tudni, majdhogynem típusfeladatok szoktak lenni.

Nem rám tartozik, de miért nem olyan tárgyból mentél érettségizni, ami jobban megy?


Egyébként pedig a kulcsszó: függvényvarázsló. Mindenről érthetően le van írva, hogy mire való, meg hogy hogy kell használni.

2016. máj. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Én többször segítettem hasonló problémával küzdő ismerősöknek matekból és excelből is.

A módszer ami nálunk működött sajnos hosszabb időt vett igénybe. A feladatokat csoportosítottuk és megtanultuk egy-egy típusfeladat megoldásának menetét. Aztán azt gyakoroltuk, hogy hogyan lehet felismerni,hogy egy új feladat melyik korábban megtanult típushoz tartozik.

Ezzel a módszerrel sikerélményhez jutott a tanuló és oldódott a görcsös félelme a feladatoktól.

2016. máj. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Majd írok,hogy sikerült az érettségi.


Nem tudom mi történt velem,de egyik pillanatról a másikra ráéreztem, sikeresen megoldottam egyedül néhány feladatot,max apró segítségre volt szükségem. Már nem áll görcsbe a gyomrom,ha meglátok egy excel feladatlapot. :) Mondogattam magamnak,hogy képes vagyok rá,csak kicsit használjam a fejem,szépen lépésről lépésre gondoljam át a logikáját. Így is tettem és ment! Remélem élesben is sikerülni fog,kívánjatok szerencsét!

2016. máj. 9. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!