Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » CorelDRAWban lehet e alakzat...

CorelDRAWban lehet e alakzat határától elhalványítani?

Figyelt kérdés

Az alább linkelt eredményt szeretném kapni egy sokkal összetettebb rajzon, elegnásabb megoldással, hátha van erre eszköz, vagy mód.

Ez a másolás, metszet, aláhelyezés, sugaras átlátszóság olyan suta, a gyors vágás miatt látható is hol kellene még szerkeszteni a pontokon illetve rengeteg rétegem van és nem kívánom egyenként végrehajtani és ellenőrízni a pontokat.



2016. máj. 6. 14:47
 1/3 A kérdező kommentje:
2016. máj. 6. 14:48
 2/3 coopper ***** válasza:

Szia.


Nem nagyon értem mit szeretnél, de szerintem, bitképes átlátszósággal valahogy egyszerűbben megoldható a dolog, csak a megfelelő bitképet kell elkészíteni, és alkalmazni a megfelelő rétegen (akár több bitképpel is, vagy egy bitképpel, több rétegre).


Itt egy kép a Corelben készült egy sávos kereszt (két oszlop) és aztán az lett kiexportáltatva bitképként (bmp) és az lett alkalmazva az átlátszóságra : [link]


Sok sikert.

üdv.

2016. máj. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 tabaki ***** válasza:

Inkscape-ben mindenesetre lehet ilyesmit:

[link]

Négy objektum van egymáson, a halványabb görbe, a sárga csillag, a görbe sötétkék másolata, és a csillag másolata. A felső kettőt összejelölve és Vágás nevű kapcsolatba hozva a sötétkék görbének csak a csillagba eső része látszik.

Egy összetettebb rajz elemeit csoportba fogva is megteheted ugyanezt, itt például egy gruppot vág a csillag:

[link]

A Coreldraw sokkal többet tud, mint az Inkscape, ergo ezt valószínűleg ugyanígy meg tudod csinálni abban is. Mivel én kábé ezer éve láttam olyat utoljára, lehet, hogy van praktikusabb megoldás, akkor bocs.

2016. máj. 7. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!