Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Access mi a hiba?

Access mi a hiba?

Figyelt kérdés

A feladat:

Készítsen lekérdezést, amely megadja, hogy hányszor nagyobb területű a legnagyobb

természetvédelmi terület (TT) a legkisebbnél! (5arany)


A hiba amit dob:

[link]


Ötletek? :)

Előre is köszönöm!



#adatbázis #hiba #Microsoft #Office #Access #info érettségi után a kocsmában megtaláltok
2016. máj. 8. 20:37
 1/4 |Orfeusz| ***** válasza:

Pontos magyarázatot nem tudok adni, de az SQL kód, amit ír, így működésképtelen. Ha összesítő lekérdezésbe (Min(), Max()) akarsz feltételt szabni, azt WHERE operátorral kell csatolnod.

Nyomj rá egy összesítést, az első vagy EXPRESSION vagy GROUP BY (ahogy működik), a második meg WHERE legyen.

2016. máj. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 |Orfeusz| ***** válasza:

Ja várj leesett hogy itt mi is a feladat. Ugye 1 db kimeneti mezőt akarsz. Ilyenkor a feltételt ne jelentesd meg vele. Ez a hibaüzenet általában akkor van, ha az összesítés miatt nem tudja megjeleníteni az egyik mezőt.

Simán vedd ki a pipát a kategória alól!

2016. máj. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 |Orfeusz| ***** válasza:

Itt az én SQL kódom, ez biztosan működik.


SELECT Max(terulet)/Min(terulet) AS arany

FROM vt

WHERE kategoria ="TT";


Sok sikert az érettségihez, remélem nem kapunk nehezet :D

2016. máj. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Zseniális :D

A pipa kivétele megoldotta!

Köszönöm!


Én is remélem, főleg, hogy az Access legyen könnyű. A programozás próbaérettségin 40 pont felett volt (nem tudom pontosan mennyi), de az adatbázis a béka segge alatt. Szerencsére csak ezzel állok úgy igazán hadilábon, és már kezdek ráérezni :D

2016. máj. 8. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!