Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Bútor látványtervező program?

Bútor látványtervező program?

Figyelt kérdés
Kérlek ajánljatok nekem egy nagyon könnyen kezelhető bútor látványtervezőt ami ingyenes...Piper lenne a legjobb de 3-400 ezret nem tudok rá kiadni.
2016. máj. 9. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem kifejezetten célszoftver, de Freecad segítségével

[link]

is lehet:

[link]

[link]

[link]


Vagy ott a Blender:

[link]

2016. máj. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 tabaki ***** válasza:

Szintén nem pont bútortervező, de elég könnyen kezelhető/tanulható a SketchUp:

[link]


Mondjuk, az igazán látványos megjelenítéshez már én is Blenderbe tenném át a modellt...

2016. máj. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
áttétel hogyan működik?
2016. máj. 24. 18:59
 4/6 tabaki ***** válasza:

    A részletekre most ne emlékszem, a lényeg, hogy valami ismertebb formátumba (.obj, .3ds, .wrl, .stl) kell exportálni, a Blenderbe pedig importálni (File → Import, és kiválasztod a megfelelő formátumot).

    A puszta átvitel nem jelenti azt, hogy máris megoldottad a dolgot, már az is szép, ha a színek jól-rosszul stimmelnek, nem, mintha erre a továbbiakban szükség lenne. Az anyagokat-textúrákat már a Blenderben érdemes elkészíteni, ami egyáltalán nem egyszerű dolog, ezenkívül nem közömbös a világítás és a kameraállás sem. Szóval, lesz tanulni valód, de mutatós eredmény várható. A következő képek elég régen készültek, amikor a Cycles renderelő még nem volt a programban, vagyis csak az egyszerűbb megoldást használtam, de talán biztatásul jók lesznek (egyébként itt a bútorok mellékesek voltak, tulajdonképpen csak a tapétamintának kellett valami környezet).


Textúrázatlan modell:

[link]

Textúrázva:

[link]

Környezetbe illesztve:

[link]


Egy kellék:

[link]

Környezetben:

[link]


Helyiségek:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2016. máj. 25. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tabaki ***** válasza:

Érdekes, tegnap az utolsó kép is megvolt még. Újra:

[link]

2016. máj. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tabaki ***** válasza:
Nahát... Ilyet se pipáltam még. Nemcsak, hogya reggel is ugyanazt a címet adja, de ugyanúgy nem vesz róla tudomást, akkor se, ha nem ezt a fentebbi linket kattintom, hanem a kepfeltoltes.hu friss feltöltést mutató képét. Kicsiben mutatja, nagyban nincs meg. Akkor ez kimarad, bocs.
2016. máj. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!