Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ilyesmit hogy tudnék csinálni?

Ilyesmit hogy tudnék csinálni?

Figyelt kérdés

Milyen program szükséges hozzá?

[link]

Ha van videó arról, hogy hogy kell ilyet csinálni, akkor azt is küldjetek kérlek.



2016. máj. 16. 12:23
1 2 3
 11/21 SimkoL ***** válasza:
Estefelé elérhető teszem a programot is, neked meg elküldöm a forráskódot - írtam bele egy rakás kommentet :) -
2016. máj. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 tabaki ***** válasza:
Köszi, vélhetőleg rám fér. Ütvefúrja az oldalamat a kíváncsiság, hogy lehet egy ilyet összehozni.
2016. máj. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 SimkoL ***** válasza:
Felraktam a programot [link] , de biztosan vannak még gyermek betegségei :)
2016. máj. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 tabaki ***** válasza:
No, az én eszem sem megyen már el, érdekes lenne egyszer végiggondolni, mit, miért, hova írok.
2016. máj. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 SimkoL ***** válasza:

750 sor nem sok - hála a Delphi-nek -, ha megvan a vezérfonál akkor nem nehéz értelmezni. Próbáltam Lazarusba 'átültetni', de már az elején megakadtam. A GIF-et, PNG-t egyenlőre kivettem, a RichEdit okoz most problémát. Delphi 7-ben benne van, valószínű a Lazarusnál külön komponens ?


Amúgy milyen ? Fut Linuxon Wine alatt ? Nagyon sok ötletem lett még az írása közben - filterek, képek elmozdíthatósága, átméretezése, a RichEdit helyett mozgatható szövegek...

Nagyon jó volt arra, hogy újfent tanuljak valamit :)

2016. máj. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 tabaki ***** válasza:

Jól fut... majdnem. A linuxos fontokat nem látja, de persze miért is látná, viszont a végén belefutottam valami External exception 80000101 nevű kivételbe, úgy tűnik, a túl nagyra választott betűméret miatt. hogy ez Windowson is bekövetkezik-e, vagy csak a Wine akadt bele valamibe, az már meghaladja az én kompetenciámat. Egyelőre be sem tudom zárni az ablakot, mindenesetre legalább egy képernyőmentésen bemutatom, hogy már csaknem eljutottam a mentésig -- de azt még nem tudtam kipróbálni:

[link]

2016. máj. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 SimkoL ***** válasza:
Köszi, sokat segítettél, akkor belefordítom a programban általam használt fontot - Arial - hogy egységes legyen a megjelenés. De azt legalább látom, hogy a kezeléséhez nem kellett magyarázat :)
2016. máj. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 SimkoL ***** válasza:
A hiba is megvan, a Wine nem nagyon állja a RichEditet, úgy, hogy akkor majd átírom külön mozgatható Labelekre. Kap egy üzenetet a szöveg képként való mentésére és valószínűleg ezt nem eszi meg.
2016. máj. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 tabaki ***** válasza:

Második nekifutás, mint látható, ez már a programból lett mentve:

[link]

Nálam a háttérszín lemaradt, a szöveg is (vagy fehér, és nem látszik), aztán megint valami fontbeállításnál jött ugyanaz a hiba. Egyelőre nem tudok tovább kísérletezni, mert dolgom van, de ha visszajövök, majd elindítom a windowsos gépemet is, hogy ott mi a tapasztalat.


Ha beleszólhatok a fejlesztésbe, talán érdemes volna projektfájl-mentési lehetőséget is beletenni, lehet, hogy nemcsak az én linuxos bénálkodásom miatt lenne hasznos, ha újra be lehetne tölteni ugyanazt a szerkesztést.

2016. máj. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 SimkoL ***** válasza:

Köszönöm az eddigi segítségedet. Nem, hogy beleszólhatsz a fejlesztésbe, hanem nagyon is örülök neki. A munka mentése tervben van - volt már a kezdeteknél is, ezért olyan a rekord szerkezet -. Már most van annyi tanulságom, hogy a RichEditet ki kell dobni, az alap betűtípust be kell fordítani lehet, hogy ezek után még valamilyen szinten a Lazarussal is kompatibilis lenne.

Sajnos nincs Linux a gépemen - a Linux Mint-en szétesett a monitor, valószínű még egy párszor zavarni foglak.

2016. máj. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!