Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem tudom felrakni a...

Miért nem tudom felrakni a windows 8.1-et?

Figyelt kérdés

A tünet az az, hogy vettem egy Asus x550j (i7 4720hq, 8gb ram, 1tb toshiba, gtx 950 4gb) és a free dos-ra egyszerűen sehogy nem tudom felrakni a windows 8.1-et. A telepítő elindul el is kezdem felrakni...odáig jut el, hogy miután az összetevőket felmásolta és frissíteni ezt írja ki: a telepítés egy sérült telepítési fájl miatt leáll.


Akárhogy akárhányszor próbáltam meg mindig ugyan ez a tünet.



2016. máj. 19. 04:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lemezről vagy pendriveról telepítenéd?
2016. máj. 19. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mind a kettőről próbáltam, sőt win 7 et is próbáltam de nem megy...HELP! :D
2016. máj. 19. 05:05
 3/11 anonim ***** válasza:
A Win7 mit írt ki?
2016. máj. 19. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A win7 odáig jut el hogy jönne a particio keszites/kiválasztás/formázás de ott nem talál illesztőprogramot és ki kell lépni
2016. máj. 19. 05:20
 5/11 anonim ***** válasza:
A Win7-tel nem kompatibilis. Win10 opció? Ha igen, azt próbáld meg
2016. máj. 19. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Adam23713 ***** válasza:
Ez ám ram hiba is lehet! Futtas egy memtest-et és ha az oké akkor próbálj ki egy másik telepítőt. De én a ram-ra gyanakszom.
2016. máj. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen a ramot olvastam máshol is de 0 perces a laptop persze ez nem zarja ki hogy szar a ram. Most letöltöm a win10et és délután írom a fejleményeket
2016. máj. 19. 08:56
 8/11 zombozo ***** válasza:

Próbáld meg másik Win 81. telepítő lemezzel, szerintem a lemezről nem tudja beolvasni az adatokat. Az új laptopok nem kompatiblisek a régi Win7-tel, de javítsatok ki, ha tévednék :) Egyedül az új DEll gépekhez vannak illesztőprogramok.

Másik még UEFI és LEGACY legyen beállítva a BIOS-ban.

2016. máj. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

De ugye nem FreeDOS-ból nyitottál telepítőt?

A telepítés folyamata a következő:

A Boot menüvel kezdesz, F2.


Beállítod a DVD, illetve USB bootot. (épp miről telepíted; én mindig USBről telepítek, hatékonyabb, azt ajánlom)


Ezután elkezdődik a telepítés, kiválasztod a kívánt rendszert (pro, home, ...)

Elkészíted a partíciókat.

Innen egészen a rendszerig haladsz ahol szép sorjában feltelepíted a drivereket.


Az elején ügyelsz arra, hogy első boot-nál ne UEFI, hanem Legacy bootot indíts. Tapasztalataim szerint ez a hatásosabb.


Ha tört rendszerrel dolgozol, hiteles forrásból Rufus nevű programmal írod ki pendrive-ra. Ha DVD-vel dolgozol nem az ISO fájlt hanem annak tartalmát égeted a lemezre.


Ha mindent gondosan előkészítesz nem lesz probléma. Általában a windows telepítésnél egyszerű problémák állnak fenn, amelyeket talán éppen azért nem tudunk orvosolni, mert átsiklunk rajtuk és a komplikáltabb folyamatokon jár az eszünk. Érdemes tehát gondosan rendszert telepíteni.


Ha sikerült, ajánlom hogy formázz le mindent állítsd alaphelyzetbe és a leírtak szerint vidd véghez. A telepítés után érdemes visszaállítani a Bios alapértelmezett beállításait, hiszen a későbbiekben akár ebből is gondok akadhatnak.


Tehát a telepítés végtelenül egyszerűnek tűnhet, de hidd el, minden apró lépésre nagyon oda kell figyelned.

Kellemes használatot, remélem hasznosat írtam.

2016. máj. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Erre a hibára nekem ez egyértelmű megoldást adott:

Egy fórumból kukáztam ( [link] A sok félrevezető okoskodó válasz miatt amit az interneten lehet találni a probléma megoldására, megvettünk egy erdeti windows10-et és mikor azzal is ezt írta ki, tovább kerestem, hogy mi a ... lehet még a gond. GPT a kulcsszó.

Fölöslegesen vásároltunk... A torrenttel leszedett windowsnál is ez volt a probléma és működne, de már mindegy.


Amikor eljut a telepítő a particionálás részhez, akkor törölj minden partíciót a lemezről Ezután erre az üres területre irányítsd a telepítést. Ha minden rendben van, akkor a telepítő létre fogja hozni a szükséges partíciótípust és a rendszer telepítése számára a megfelelő lemezstruktúrát (partíciókat) is kialakítja.


Ha így nem menne, akkor a partícionálás részben nyomd meg a Shift+F10-et.

Ezután a parancssorba pötyögd be a következő parancsokat, természetesen soronként, parancsonként entert ne felejtsd el megnyomni. Nekem nem így ment és szükséges volt ez, hogy felmenjen a windows.


diskpart

list disk

select DISK 0

clean

convert gpt

exit


A DISK 0 az a lemez, amelyikre telepíteni szeretnél. Erre ügyelj, mert a clean parancs ennek a lemeznek a tartalmát fogja törölni a következő parancs pedig ennek az MBR szektorát alakítja át GPT partíciós táblává.

2016. dec. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!