Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7-ben hogyan lehet,...

Windows 7-ben hogyan lehet, hogy egy képfájlt a jobb gomb "szerkesztés"-nél adott program nyisson meg - pl. a Photoshop és ne a mostani Paint? Tehát maradjon a képnézegető mód is, és emellett a képet közvetlenül is megnyithassam szerkesztésre.

Figyelt kérdés

2016. máj. 19. 23:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A társítást állítsd be.
2016. máj. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszi, sajnos a társítással már próbálkoztam, de nem volt hajlandó a Photoshopot megnyitni. Az alapértelmezettek közé sem veszi be. :(

Total Commanderben megoldottam, hogy legalább a psd fájlokat megnyissa a PS, de ha a jpg-ket is átállítom, megnyitni megnyitja őket kattintással, de akkor viszont képnézővel nézegetni nem lehet. Valójában azt kellene elérnem, hogy a mostani, a "szerkesztés" parancsnál automatikusan megnyíló Paint helyett a PS legyen. Még próbálkozom...

2016. máj. 20. 10:43
 3/14 Emberek ***** válasza:

Eleinte registry módosításra gondoltam azzal mehetne, de nem találtam semmit hozzá, viszont ezt lehet érdemes megpróbálnod

[link]

2016. máj. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi "Emberek"! Áttanulmányozom az ajánlott bejegyzést, első látásra úgy nézem, egy részét már próbáltam, de talán lesz valami kiskapu, amin még nem mentem be. :)
2016. máj. 20. 21:05
 5/14 anonim ***** válasza:

Én ilyen hülyeséget el nem tudok képzelni, mint registry turkálás ilyen alapvető dologhoz.


Az egyes programok telepítésükkor önmaguk be szokták állítani a társítást. Van, amikor úgy, hogy erőből, van, hogy rákérdeznek. A Photoshop is megteszi.

De ha valami miatt mégsem az indulna, akkor ahogyan írtam: társítás.

Ennek egy egyszerű módja:

Jobb klikk a képre, társítás/Másik alkalmazás választása. Majd kiválasztod a Photoshopot, s a Mindig ez az alkalmazás blabla bepipálod és oké.

Vagy Vezérlőpult/Alapértelmezett programok/Társítások beállítása.

2016. máj. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi 5-ös! Igen, ezeket a lépéseket tettem meg először én is. De semmilyen módon nem tudta betallózni a PS-t, és onnantól kezdve a többi lépést már nem is lehetett megtenni. Lehet, hogy a portable verzió miatt, most arra gondolok. Valami hiba van ott talán.

Amikor erőszakoskodtam a Total Commanderrel, ott megtette, hogy társította a jpg-hez, viszont elveszett a képnézegetési lehetőség.

Na de éppen az előbb megoldottam alternatívan. :) Ez nem a tökéletes mód, csak aránylag elmegy: a képet a képnézegetővel nézem, ha pedig szerkeszteni is akarom, akkor a mappából áthúzom egérrel a megnyitott PS-be. Így komfortosabb dolgozni a képpel, mintha a PS menüjéből kellene megnyitnom, de nem olyan komfortos, mintha hozzá tudnám társítani a képhez a Paint helyett.

Mindegy, fapados, de elmegy, amíg jobb nem lesz.

2016. máj. 21. 13:56
 7/14 Emberek ***** válasza:

#5! Azt hiszem kicsit utána kellene nézned neked is a dolgoknak ;) nem alapértelmezett képnézegetőt akart cserélni, hanem alapértelmezett szerkesztőprogramot, ami már egy kicsit más tészta.

Valóban, vannak programok amik erőből társítanak fájltípusokat magukhoz, vannak amik rákérdeznek, de nálam spec a PS nem ilyen.


[link]


Kedves kérdező kicsit jobban utánanézve mégiscsak a registry módosítást találtam mint megoldást, még nem próbáltam ki, de elvileg működik, legalábbis azt írják

2016. máj. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"#5! Azt hiszem kicsit utána kellene nézned neked is a dolgoknak ;) nem alapértelmezett képnézegetőt akart cserélni, hanem alapértelmezett szerkesztőprogramot, ami már egy kicsit más tészta. "


Megígérem, hogy utána fogok nézni. Bár 1995 óta hivatásszerűen használom a Photoshopot Mac és Windows gépeken, oktatom is a használatát, számos gépre telepítettem már oprendszert, programokat, de a jó pap holtig tanul.

Viszont nem tudsz nekem olyan érvet mondani, ami miatt meghajolnék a registryturkáló tanácsod előtt.

2016. máj. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kérdező! Hol akad el a dolog? Azt írod, nem engedi betallózni. Ha ez nem tévedés, akkor a Windowsban van a hiba.

A tallózásnál bármilyen mappát el lehet érni, akár másik vinyón, cd-n, pendrive-on lévőt is, s ha ott van exe, azt hozzá is tudod rendelni a kijelölt kép fájlformátumához.

2016. máj. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Emberek ***** válasza:

#8

"Viszont nem tudsz nekem olyan érvet mondani, ami miatt meghajolnék a registryturkáló tanácsod előtt."

Nem is várom, hogy meghajolj előtte, nem szeretnék érvelni, én találtam egy opciót a megoldásra, mindenki eldöntheti maga, hogy mit kezd vele

2016. máj. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!