Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7-ben hogyan lehet,...

Windows 7-ben hogyan lehet, hogy egy képfájlt a jobb gomb "szerkesztés"-nél adott program nyisson meg - pl. a Photoshop és ne a mostani Paint? Tehát maradjon a képnézegető mód is, és emellett a képet közvetlenül is megnyithassam szerkesztésre.

Figyelt kérdés

2016. máj. 19. 23:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A linken lévő kommentek is ellene szólnak, ha jól látom.

Sokan szidják a Windost. Részben joggal. De amíg a Mac esetében régebben senki nem turkált az oprendszerben (talán ma sem),

a Windows nem rendeltetésszerű buherálása mindennapos.

Az alapvető dolog, hogy a ha telepítve van egy program, azokat a fájlformátumokat kezelni tudja, amire való. S az is alap dolog, hogy ha a társítás nem történt meg, vagy módosítani akarjuk, akkor azt megtehetjük rendeltetésszerűen.

A registryben turkálás azzal járhat, hogy teljesen használhatatlanná válik a Windows. Ha nem szakértelemmel, s kellő óvatossággal történik, akkor a gép újrahúzása lehet az eredmény.

2016. máj. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Emberek ***** válasza:

#8

"Viszont nem tudsz nekem olyan érvet mondani, ami miatt meghajolnék a registryturkáló tanácsod előtt."

Nem is várom, hogy meghajolj előtte, nem szeretnék érvelni sem, én találtam egy opciót a megoldásra, mindenki eldöntheti maga, hogy mit kezd vele

2016. máj. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Emberek ***** válasza:
Bocsánat, hogy kétszer, figyelmetlenségből ment el a második
2016. máj. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

8-asnak: előre mondom, hogy egyszerű felhasználó vagyok, nem profi! :) Így nemigen mernék beleturkálni a rendszerbe.


Hol akad el?

Korábban (XP-m volt), egy képet, ha szerkeszteni akartam, jobb gomb, társítás, Photoshopot felkínálta, katt - ennyi volt. Ekkor megnyitotta szerkesztésre a képet. (Mindettől függetlenül lehetett nézegetni külön a mappában, képnézegetővel.)


Most ugyanennél a "társítás" eljárásnál (win 7-ben), felugrik az ablak, benne különböző programok, pl. Paint, Word 10 és sok más. Egyik sem jó. Ekkor katt alul az alapértelmezett programok választásán, majd új ablakban az eddig ajánlott programok - és "egyéb programok". Ott sincs megfelelő. Ekkor "tallózás" - megnyitja a C-n a programfájlokat, PS-t kijelölöm, megnyitás, ezek után nem történik semmi.


De a gond az, hogy ha történne is, akkor is csak azt érném el, hogy ezzel nyitná meg a képnézegető helyett, és akkor szerkeszteni lehetne, de nézegetni nem tudnám.



Azt viszont nem tudom, hogy alapértelmezett képszerkesztő programnak valahol be tudom-e rakni a PS-t? Csak be lehet, ha a Paintet is betette valaki. :) Mert ez lenne a tökéletes.


Kösz mindenkinek az eddigi segítséget!

2016. máj. 24. 17:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!