Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows szakértőt keresek,...

Béluska2016 kérdése:

Windows szakértőt keresek, kit tud segíteni?

Figyelt kérdés

Régen Xp használtam, most win7 gépet kaptam.

Kérdésem: Hogyan lehet, (egyáltalán lehet) több nyelvűsíteni bármilyen Win vagy Office rendszert.

Nem a tálcán lévő Hu-EN fumkcióról beszélek, mert az csak billenytyűzet és karakter használat talajdonképpen. Hanem amikor telepítem a magyar Windows-t magyar nyelven, de hogy ugyan azon a rendszer megváltozzon angol menük, parancsok, üzenetek kiírásakor?



2016. máj. 23. 21:23
 1/9 anonim ***** válasza:
2016. máj. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Még az lenne a kérdésem, hogy ez végleges változtatást eredményez, vagy ugyan úgy megmarad a magyar is és bármikor átkapcsolható?

Illetve ha kapcsolgatható akkor csak két fajta nyelvi csomag, vagy akár több is 3-4?

2016. máj. 23. 22:20
 3/9 anonim ***** válasza:
Átkapcsolható később is. És olyan nyelv[ek]re lesz átkapcsolható, amit feltelepítesz a linkről.
2016. máj. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2016. máj. 24. 00:59
 5/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Lenne további gondom és kérdésem! (Sajnos!)

Eddig egy kölcsön masina volt nálam, amibe értelemszerűen nem akartam belepiszkálni. Sikerült vennem egy sajátot, újra telepített "szűz" win7-tel. Szépen működik is, regisztrálva is van. Gondoltam, míg semmi adatom nem fog elveszni, ha elrontok valamit, elsőnek átcserélem a nyelvet. (A "nagy" nyelvtanulós emberek ezt tanácsolják...) Szóval le is töltöttem az Indonéz nyelvet. De nem engedi telepíteni, mert "neki nem jó a Magyar", Angol alapot kér. najó letölteném az angolt is, de nem engedi!!!! Nagyon figyelmes olvasgatás közben megtaláltam az eldugott lényeget! Az Indonéz nyelvet minden verzióra, de az angolt CSAK Ultimate, és/vagy Enterprise verzióra lehet. Néztem is ki a fejemből! Utána olvasva, nekem Pro/Professional van, ami neki "kevés".

Akkor, most "horror összegért" vegyek új Windows telepítőt?

Egyáltalán kapok ilyet?

Kinek, milyen ötlete van?

Akkor most Bill G@ci csőbe húzott?

Köszi, a segítséget!

2016. jún. 26. 15:57
 6/9 anonim ***** válasza:

"Bill G@ci csőbe húzott?"

:D

Igen.

2016. jún. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A Windows Update-ből próbáltad telepíteni, vagy innen letöltve?

[link]


Utóbbi módszerrel működnie kéne.

2016. jún. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, innen töltöttem le. Biztos működ(ne)ik is, ha a harmadik oszlopban néhol nem lenne az a (zárójeles) megjegyzés!

Nekem a gépen Magyar és Professional verzió van.

Az Indonézre azt írja a harmadik oszlopben, hogy:

"angol (bármely kiadás)" -ra telepíthető, azaz magyarra fordítva CSAK angol, bár aból bármely verzióra telepíthető. Ezt komolyan is gondolja :( mert ha elindítom, kiírja hiba üzenetként, hogy nem angol ez a rendszer, tehát nem lehet telepíteni. Ezért gondoltam előtte megangolósítom... De az angolnál a harmadik oszlop azt írja, hogy: "Bármely nyelv

(Ultimate vagy Enterprise)" vagyis magyarul, eredeti telepítéskor bármilyen nyelvű lehetett a win7, az megangolosodik, de CSAK AKKOR, ha Ultimate vagy Enterprise verzió! Ezt meg annyira komolyan gondolja, hogy megérzi, hogy ez "csak" Professional verzió, :( és még letöltődni sem hajlandó! Megpróbáltam érthetően leírni, szóval megoldást, javaslatot keresek...

2016. jún. 27. 02:56
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Igen, sikerült megcsinálnom!

Két napos szenvedéssel... Nem lehet egyszerű ember a Bill G@ci! Így túlbonyolítani valamit, ehhez kivételesen nagy tehetség kell! Ráadásul nagyon smucig is lehet, (Lehet a csajának is hervadt, vagy használt rózsát vesz?), Mert ugye azt tudjuk, hogy a Windowsban vannak részek amik még nem magyar nyelvűek, a 250 millió Indonéz annyit sem érdemelt mi, mert még több angol rész van benne. Persze, teljesen jól a nyelvcserét sem sikerült megvalósítani, még így 2016-ban sem!

Szóval, kell egy Win7 ULTIMATE ugye itthon magyar telepítő lemez. Ezt feltettem, működik. Aztán nem lehet angol nyelvet telepíteni, mert addig nincs rá lehetőség, amíg nem FRISSÜLT naprakészre. 1. nap, rögtön frissítettem, feltett több mint száz frissítést órákon keresztül, majd kiírta, hogy "naprakész", de angol még mindig sehol! Majd valami csoda folytán másnapra elavult, piros zászlócska fontos dolgot jelölt... Na mit? Újabb több mint 200 frissítést, de már ajánlott is 33 nyelvet, nem, nem az Indonézt, hanem angolt és sok mást. Persze nem a nyelvel kezdi, csak opcionálisan be lehet jelölni, felteszi a 200x frissítést, majd az angolt. ez egy teljes délután és este. Majd át lehet váltani egy kijelentkezéssel. Annyira jól sikerült a Microsoftnak, hogy az angol verzió is magyarul üdvözöl, és magyarul köszön el, de (a többi) valóban angol. Ezek után már letölthető a (nekik nem túl előkelő helyen szereplő nyelvek között) az Indonéz. Ha ez is megvan, akkor váltogathatunk, egy ki-be jelentkezéssel, persze az Indonéz verzióban sok az angol (ezért kell feltenni előtte). Csak azt nem értem, (persze, nem vagyok egy Bill G@ci zseni), hogy ami nincs lefordítva Indonéz nyelvre, az miért nem tud magyarul megjelenni egy magyar Windowson, miért kell angolosítani, hogy angolul jelenjen meg? Azt sem értem, miért kell két napig több mint 300 frissítés, hogy kegyeskedjen megengedni egy nyelvcserét? De működik, persze, természetes módon, az Indonéz verzió is magyarul üdvözöl és köszön el. Pedig pont az Indonéz "Üdvözlöm"-re voltam kíváncsi! Vajon "Selamat Datang" vagy más...? Sosem fog kiderülni! :(

2016. júl. 16. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!