Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7 telepítés öreg...

Windows 7 telepítés öreg laptopra?

Figyelt kérdés
2010-es laptop, fénykorába se volt a leggyorsabb masina, (1,2 ghz / 2gb ram) de apámnak netezésre gondolom jó lesz, ha újratelepítem. Csak az a kérdés, hogy milyen windows-t rakjak rá? Tudom, ennek még az XP feküdne igazán, de annak a rámogatását már rég leállították. Van egy Windows 7 ultimate 64bit-es op-rendszerem, ha ezt felrakom (letiltva a frissítéseket) azért becsülettel el fog futni rajta a google chrome? Vagy ha Windows 7 home 32bit-es verziót raknék rá, érezhetően kevésbé lenne leterhelve?

2016. máj. 23. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem egy 2008-as laptopom van (igaz 2.2GHz és 4GiB RAM) tehát az elméleted szerint öregnek számít, mégis fut rajta a Windows 10, nameg a Fedora 21 vagy 22, nem tudom...


Tehát 2GiB RAMmal még éppen jól futnia kéne a Windows 7-nek:


[link]

2016. máj. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
32 biteset tegyél, próbáld meg, ha nem jó, akkor meg valami kicsontozott Linuxot javaslok. Netezni pont ugyan úgy lehet vele, mint egy Windowsal és hihetetlenül halálukon lévő gépeket is vígan döcögnek.
2016. máj. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Lajos54 ***** válasza:
Egyrészt kérdés, hogy ha régi a masina, egyáltalán képes-e 64 bites módra. Másrészt a 2GB RAM még csak-csak elég lenne, de a processzor sebessége miatt, főleg internetezésnél ne számíts nagy sebességre.
2016. máj. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Probáld meg a win 8.1 et
2016. máj. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!