Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Normális ha ilyen lassan...

Normális ha ilyen lassan renderel a Blender?

Figyelt kérdés
Egy rövid néhány másodperces netről letöltött intrót rendereltem, és ez több mint 2 óráig tartott. Normális ez az ilyen programoknál, vagy én csesztem el vmit?

2016. máj. 27. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:
A kimeneti formátum és a számítógép teljesítménye döntően határozza meg a feldolgozási időt. Ezen információk hiányában nem fogsz használható választ kapni. Valószínűleg normális, nincs "szívatás" kapcsoló egyik programban sem, hogy direkt tovább tartson a művelet.
2016. máj. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sample rate, felbontás, poligonszám, és a shaderek összetettsége határozza meg, hogy meddig tart egy render. Nekem volt olyan képem, amit picit több, mint egy napig renderelt, ez egyetlen FHD képkocka. A 2 óra simán lehetséges.
2016. máj. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tabaki ***** válasza:
Elképednél, ha megsejtenéd, hogy milyen tömegű és bonyolultságú számolást kell a gépnek elvégeznie egy többé-kevésbé mutatós kép felrajzolásához. Egyébként vélhetőleg fél perc alatt lehetne annyit finomítani a beállításokon, hogy tíz nap legyen a két órából. Nem tudom, a te gépeden be lehet-e állítani a GPU-renderelést (vagyis, hogy a videókártya processzorát használja a CPU helyett), de ha igen, biztosan komoly gyorsulást érhetsz el vele. Saját tapasztalatom sajnos nincs a dologról, az én videókártyám nem alkalmas rá.
2016. máj. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 deniblender válasza:
Előttem szólóknak igazuk van. Ha gyorsabban akarsz renderelni akkor erőmú kell. Ha cycles renderelést csinálsz akkor pedig jó ha Nvidia kártyád van (az sem baj ha kettő darab összekötve (SLI) mert be lehet állítani hogy a GPU dolgozzon. Vannak renderfarmok a neten de az ingyenes semmit nem ér ami használható azért fizetni kell. Nekem a leghosszab renderelési idő 10 óra folt (tele slampeval) 8Mpx képméret. Sajna nekem se erőmű van. Ha például megnézel egy profi tutoriál mondjuk ANDREW PRICE-tól ott a renderelési idő szinte semmi mert van gépe.
2016. aug. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!