Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Írnátok valami jó videóvágó...

Írnátok valami jó videóvágó programot? Ami átkódolás nélkül vág.

Figyelt kérdés

Amiket próbáltam: Boilsoft Video Splitter - ez az egyik legjobb, viszont mkv-t nem vágja pontosan, mert mindig a kulcskockákhoz ugrik vissza::

Format Factory - ez csak átkódolással tud vágni::

Avidemux - Ez is jó amugy, csak itt is gond volt a kulcskockáknál, ezért átkódolást kellett csinálnom.

Tehát tudtok olyat progit ami a kulcskockákat is pontosan vágja? Átkódolás nélkül?



2016. máj. 30. 10:41
 1/3 Lajos54 ***** válasza:

Igazából az a gond, hogy azoknál a tömörítéseknél (fájlformátumoknál) amelyek kulcskockát használnak, magában a "felvételben" a kulcskockák között nincs valóságos képkocka, ahol vágni lehetne. Lényegében a lejátszáskor a lejátszóprogram jeleníti meg a képet, a tárolt információk alapján, de azok a kockák valójában nem léteznek, csak az előző kulcskockához képest mintegy jelölve van, hogy hányszor kell megjeleníteni. Tulajdonképpen, amíg nincs változás. Ezért tudják ezek a formátumok a minőség jelentős romlása nélkül, lényegesen kisebb méretben tárolni a felvételeket.

A legtöbb vágóprogram csak a kulcskockánál tud vágni.

Úgy emlékszem, létezik olyan profi vágóprogram, ami -ha szükséges a pontos vágás miatt- képes plusz kulcskockát beilleszteni. Sajnos most így hirtelenjében nem tudnám megmondani, melyek ezek a programok, de az Adobe Premiere gyanús...

2016. máj. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ja de meg is van párszáz megabájt... Nekem olyan program kell ami kicsi és jól vág
2016. máj. 30. 11:53
 3/3 Lajos54 ***** válasza:

Hát igen... Biciklivel is lehet menni kirándulni, az olcsó. De beázik és fárasztó.

Kicsi program szerintem nem nagyon lesz, ami ilyen műveletekre képes.

2016. máj. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!