Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshopban tudna segíteni...

Photoshopban tudna segíteni valaki? Egy posztert szeretnék készíteni csak nem igazán értek a photoshop-hoz

Figyelt kérdés
2016. jún. 15. 22:34
 1/7 tabaki ***** válasza:

Akkor miért nem Gimppel vagy Inkscape-pel csinálod?

Azok ingyenesek, magyarítottak, egyszerűbbek.

Amúgy mi a problémád egyáltalán?

2016. jún. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Itt a fehér részt szeretném olyan hátterűre varázsolni mint ami a képen van, amit beillesztettem:

[link]


plusz még az aljára a vastrónt szeretném beilleszteni csak nem tudom hogy kell körbevágni

2016. jún. 15. 23:11
 3/7 tabaki ***** válasza:

Egy kísérlet, Gimpben.


Elindulok mondjuk egy ilyen, erősen átlátszó, puha szélű, nagy ecsettel rajzolt foltos kerettel:

[link]


Szűrők → Elmosás → Elmosás elmozdítással... → Nagyítás (jó nagy hosszt beállítva, pl. én 120-at használtam). Utána ugyanez, az „Elmosás kifelé” bepipálásával (nálam 80-as hosszal).

[link]


Színek → Árnyalat-telítettség... Az Árnyalat csúszkán megkeresem a sárgát, a Telítettséget pedig jól felhúzom, a Fényerő is mehet följebb. Utána Színek → Fényerő-kontraszt... Végül én még egyszer ráengedtem a nagyításos elmosást:

[link]


Új rétegen ráteszem a feliratot, aztán Kép → Egy réteggé lapítás (azért nem árt, ha előtte mentesz belőle egy réteges változatot is), majd Szűrők → Művészi → Finom ragyogás, viszonylag bátor értékekkel. Én a minőségrontásban megelégedtem egy kis szemcsézéssel (Szűrők → Zaj → RGB-zaj...), te még hozzáadhatod az eredetin látható vízszintes elkenést is -- Szűrők → Elmosás → Elmosás elmozdítással... → Lineáris (kis hosszértékkel):

[link]


Ami a trónt illeti: Lasszó eszközzel pontosan körbekattingatod a formát. Amikor a kiinduló pontra visszaérsz, a trón kijelölődik, ekkor Ctrl+C-vel kimásolod, majd Shift+Ctrl+V megnyomásával új, átlátszó hátterű képet készítesz belőle. Ezt a képet exportáld .PNG-formátumba (Fájl → Exportálás). Ezt a képet a Fájl → Megnyitás rétegekként... menüponttal tudod behozni a hátteredre. Volna közvetlenebb módja is a kivágott trón beillesztésének, de jó, ha megvan tartalékfájlként, ne kelljen újra körülvagdosnod, ha valami gikszer adódik.


A kész munkát a Gimp .XCF formátumában tudod menteni, bármely egyébhez az Exportálást kell választanod.

2016. jún. 16. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem erre gondoltam, a fehèr rèszre szeretnèk egy ugyanolyan hátteret varázsolni mint ami a kèpen van. :)
2016. jún. 16. 07:20
 5/7 tabaki ***** válasza:

Én egy módszert javasoltam, de a fejedbe nem tudok belenézni, te a saját munkáddal leszel elégedett. A magam részéről semmi lényegi különbséget nem látok, leszel szíves finomítani.

[link]

2016. jún. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez grafikus táblával rajzolt háttér (látszik a sugarakon), így ha pontosan reprodukálni akarod, azt kell használnod.
2016. jún. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tabaki nagyon szèpen köszönöm ez jobb mint amit elkèpzeltem!
2016. jún. 16. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!