Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Kézzel írott szöveg (149...

Kézzel írott szöveg (149 oldal) begépeléséért mennyi pénzt kérhetek jogosan?

Figyelt kérdés

Kaptam egy gépelési munkát, és 148,5 kézzel írt oldalt (nem egy szép, könnyen olvasható írás, egy német könyv magyarra fordítása) kell Word dokumentumba begépelnem. Aki adta a munkát, azt mondta, találjak ki egy tarifát neki. Megnéztem a neten, találtam egy ilyen szolgáltatást, ami 500 ft/oldallal dolgozik kézzel írt szöveg esetén + szerkesztés. Ez reális ár? És az oldal ár a kézzel írott oldalakra vonatkozik, vagy amennyi gépelve lett?

Mivel nem vagyok hivatalosan szakmabeli, ezért gondoltam, valamivel kevesebbet kérek, viszont az egész szöveget megszerkesztettem, és egy új dokumentumban a magyartalan mondatokat át is fogalmaztam. (elég régi írás volt, régies fogalmazással)

Mivel volt 1-2 szó, amit képtelenség volt elolvasni, ezért azok helyét kipontoztam (a 149 oldalban kb 5-6 ilyen volt), szóval még hozzá kell nyúlni. Mennyi lenne a reális ár, amit kérhetek érte?



2016. jún. 17. 09:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem az input oldalakra vonatkozik az oldalár.


De érdemes nézni más tarifa módokat is, valahol leütést számolnak:

[link]


Átlag 0,25 - 0,3 Ft / leütés a tarifa, ahogy látom. Megnézhetnéd például Word-ben a karakterszámot, és felszorozhatod.


A szerkesztésért én valami diszkrét óradíjat számolnék.

2016. jún. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem! Néztem, én is ezeket találtam. 0,2-t számolnék leütésenként. + 3000 Ft a szerkesztésre, így kb 45000 Ft-ra jön ki. (210 444 karakter)
2016. jún. 17. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!