Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Letöltöttem az XAMPP-ot de az...

Letöltöttem az XAMPP-ot de az Apache szerver nem akar működni, mert valamilyen port foglalt ami neki kell. Hogyan lehet ezt a problémát orvosolni?

Figyelt kérdés

Valamilyen Port 80 kell neki egyébként. Azt nem tudom hogy mi az ami elfoglalja, és hogyan szabadítsam fel, de itt írja hogy a konfigurációban én tudok olyat csinálni hogy egy másik portot adok neki hogy azt használja, és akkor már működne, de nem tudom hogy ezt hogy kell és nem akarok belenyúlni a configba úgy hogy valamit elrontsak.

Valaki tudja hogy mi ilyenkor a teendő?



2016. jún. 17. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Általában a Skype szokott neki be zavarni,kapcsold ki a Skype-t.
2016. jún. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 coopper ***** válasza:

Szia.


Keresd meg a httpd.conf filét (Elérési ut XAMPP telepitési mappa\apache\conf\)


Nyisd meg szerkesztésre (pl Jegyzettömbbel), vagy XAMP control panelben a CONFIG gomb : Appache (httpd.conf). keresd meg bene a következő sort :


#Listen 12.34.56.78:80

Listen 80


A másidik sorban lévő 80-ast átirod a neked tetsző portra és újrainditod a XAMPP-ot, onnantól az új port van érvényben.


Ha átirod a 80-as portot akkor viszont mindig meg kell adni az új portot a hivatkozásnál (pl. Ha 9090-as portot adsz meg) akkor a hivatkozást igy kell beirni a böngésző cimsorába : [link] vagy [link]


Sok sikert.

üdv.

2016. jún. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A xamppal az esetek 80%-ában ez a legfőbb probléma. Nehéz átállítani a 80-as portot és néha akkor se működik, ha sikerült.

Betettek egy beállítási lehetőséget, de azt hiába nyomkodod. Van egy belső config fájl, amiben kézzel kell átírnod.

Viszont az utolsó verziónál nekem már ez se vált be. Hiába értem el hosszú szenvedések útján, hogy ne a 80-ast használja, ugyanúgy azt az üzenetet kaptam, hogy a port foglalt. Pedig se az új, se a régi nem volt foglalt. Ha nagyon ragaszkodsz a xampphoz, akkor újratelepítés meg újraindítási próbálkozások segíthetnek, de ha nem akarsz erre egy délutánt szánni, akkor ha elsőre nem jön össze, keress egy másik programot. Én nem rég találtam egy pár megásat, ami ráadásul portable, ha érdekel, írj privit. Egyébként sok sikert, ha mindenképp xampp.

2016. jún. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És a portnak beírhatok bármilyen számot? Akármelyik szám valós port lesz?
2016. jún. 17. 17:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, de szorítsd 1024 és 65000 közé. A túl alacsonyak gyakran használtak, így jó eséllyel foglaltak, a 65k fölöttiek pedig nem léteznek.
2016. jún. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket! :)
2016. jún. 17. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!