Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit tegyek hogy az fps-em ne...

Alpha47 kérdése:

Mit tegyek hogy az fps-em ne essen le kb 2 percenként 200-ról 30-40-re?

Figyelt kérdés

Alapvetően minden játéknál ezt szokta csinálni de a cs:go-ban a legfrusztrálóbb elinditom a játékot játszok és 2-3 percenként leesik az fps-em 200-ról 30-40-re pár másodpercre (15-20mp) aztán visszaáll stabil 200-ra és ezt csinálja folyamatosan.

Válaszokat előre is köszönöm!



2016. jún. 26. 09:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Korlátozd le a monitorod képfrissítésére. Ebben a melegben könnyebben túlmelegszik a kártya, és teljesítménycsökkenéssel próbálja orvosolni a problémát
2016. jún. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

#1 a monitor képfrissítése alapból korlátozva van, te az FPS-re gondolsz amit a videokártya generál, és ezt tilos egy CS:GO játékosnak mondani mert agyvérzést kapnak ha nincs legalább 300 fps a 60hz-es monitorjukhoz :))


Na de, hogy válaszoljak is a kérdéshez, szerintem CPU túlmelegedés lesz, nem VGA. Mérd le a hőfokokat kedves kérdező, és írd le ide. Ha a CPU 70-80 körüli akkor érdemes lenne egy jobb hűtőt venni rá, vagy ha a gépházban nincsenek házhűtők akkor az is nagyon sokat számít neki (1-2 ezer forint egy házhűtésre jó ventilátor, ilyen melegben nem árt 2-3darab a gépbe), illetve, ha a házad alapból nem szellőzik jól (szerencsére ritkák az ilyen rossz gépházak), akkor a ventik nem fognak segíteni.

2016. jún. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%

"Mit tegyek hogy az fps-em ne essen le kb 2 percenként 200-ról 30-40-re?"

"Korlátozd le a monitorod képfrissítésére."


Szerintem elég egyértelmű, hogy az fps-re gondoltam...

2016. jún. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Persze, annak aki kicsit ért a témához. Aki pedig nem azt félrevezeted mert teljesen mást írsz mint amire gondolsz.
2016. jún. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
miért mit lehet még lekorlátozni a monitor képfrissítésÉRE?
2016. jún. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Semmit, félreolvastam :( bocsánat.
2016. jún. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#1:kipróbáltam és egy kicsit úgy érzem mintha jobb lenne,ugyanúgy fenáll a probléma annyi különbséggel hogy mostmár nem 15-20mp hanem 5-10mp.

#2: válaszolónak szeretném mondani hogy nem tudok kicserélni semmit mert laptopom van(Dell Inspiron 3521) és vettem már hozzá laptopcoolert de sokat nem ér.

2016. jún. 26. 13:00
 8/13 anonim ***** válasza:

Próbáltad lejjebb venni a grafikai beállításokat?

Ha van benne dedikált és integrált gpu is, biztos, hogy a dedikálton meg?

Bezártál minden más programot(steamen kívül)?

2016. jún. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen ezeket mind megcsináltam :)
2016. jún. 26. 13:08
 10/13 anonim ***** válasza:

A laptop hűtők inkább csak elfedik a problémát, ilyen esetben nem segítenek. A laptop hűtőpadok a külső hőmérsékletet csökkentik csak, emiatt visszavesz a beépített ventilátor fordulatszáma(mivel nyilván hőmérséklet alapján szabályozza magát), így szinte azonnal ismét megnő a hőmérséklet a kevesebb légmozgás miatt, tehát fel - le ingadozik a hőm. Hűtőpadnak így csak akkor van értelme, ha nincs terhelés alatt a gép, olyankor lassabb ez az ingadozás.


Esetleg segíthet, ha teljesen portalanítod / portalaníttatod a gépet, ezt nem ártana évente csinálni ha játszol rajta, sokat segít. Illetve ha már megvan ~2 éve, akkor CPU (+ esetleg GPU) újrapasztázás is javíthat a dolgon, 200ft-os kolink vs 2000ft-os arctic MX2 - MX4 paszta között 3-6°C különbség is lehet, ami ebben az esetben segíthet a kritikus hőm. alatt maradni, hogy ne vegyen vissza a szorzóból a processzor (ez okozza az fps droppot, visszavesz a teljesítményből, hogy lehűljön).

2016. jún. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!