Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Movie Makernél kicsit bonyolul...

Movie Makernél kicsit bonyolultabb videószerkesztő?

Figyelt kérdés
Eddig a Movie Makerrel nagyon jól elvoltam, de valami összetettebb kéne. Olyan programot szeretnék, ami viszonylag egyszerű, de lehet például telítettséget, vagy kontrasztot állítani a képen. Azt olvastam, hogy a legjobb ingyenes szerkesztő a Blender, de az nekem túl bonyolult.. Az se lenne hátrány, ha magyar lenne, viszont ha tényleg olyan egyszerű, mint amilyet szeretnék, akkor meg tudom oldani angolul is. Valakinek ötlet?

2016. jún. 30. 18:10
 1/8 DjImipapa ***** válasza:
Tört verziókból több is van magyar nyelven, (Nero, Ashampoo), videopad ingyé, sokat tud, és angol....de egyszerű.
2016. jún. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tabaki ***** válasza:

Szerintem a Blendernek is adhatnál még egy esélyt, nem olyan bonyolult az, ha csak a videószerkesztőjét használod. Ehhez a kérdéshez írtam egy PDF-et az elinduláshoz (bocs a benne maradt gépelési hibákért):

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__7..

A leírás további része is készülget, de az érdeklődés hiánya miatt nem erőltetem. Az általad említett tulajdonságok beállítási lehetőségét a videósáv szerkesztőpanelján lévő „Add Strip Modifier” ablakocska lenyitásával kérheted.

2016. jún. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megpróbálkozom még egyszer a Blenderrel, aztán ha végképp nem megy, kipróbálom a programokat, amiket az első válaszadó írt :)
2016. júl. 1. 11:12
 4/8 tabaki ***** válasza:
Ha a Blenderben elakadsz, kérdezz rá nyugodtan a konkrét problémára (lehetőleg itt, ne privátban), megpróbálok segíteni. A program egy kissé másképp néz ki, mint a Movie Maker, de az egyszerű szerkesztések semmivel sem bonyolultabbak vele. Ha viszont már továbblépnél, meghökkentően komoly hátországot jelent a 3D-része és a kompozitálás lehetősége.
2016. júl. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, nagyon részletes a pdf, amit a másik kérdésnél belinkeltél :) az a problémám éppen, hogy az egerem görgője nem működik (nem csak a programban, amúgy se, régi már..) és a jobb és bal egérgombon kívül nincs más rajta, szóval nem nagyon tudom átállítani a kép méretét. Van más mód rá?
2016. júl. 2. 18:11
 6/8 A kérdező kommentje:
A másik probléma, amibe belefutottam, hogy nem tudok egynél több sávot kijelölni, hiába nyomom a shift-et.. Kijelölöm az elsőt, lenyomom és úgy tartom a shift-et, közben kijelölöm a másodikat, de a jelölés megszűnik az elsőn... :/
2016. júl. 2. 18:43
 7/8 tabaki ***** válasza:

A File → User Preferences... (vagyis felhasználói beállítások) menüpontra megjelenő ablakban az Input táblán -- valahol az elején, baloldalt -- találsz egy „Emulate 3 Button Mouse” (utánozd a 3 gombos egeret) opciót, ezt pipáld be, utána az ablak alján nyomd meg a „Save User Settings” (mentsd a felhasználó beállításait) gombot. Becsukhatod az ablakot.

A változtatás után a középső gomb működése a Alt+bal kombinációval helyettesíthető. A képméret-változtatást tehát a Ctrl+középső gomb helyett a Ctrl+Alt+ballal intézheted. Ezenkívül működik a numerikus billentyűzet plusz/mínusz gombjaival való nézet-méretezés is.


A második problémáddal kapcsolatban csak gyanakszom, hogy nem pont úgy van. Azt kell higgyem, valamit félrefogalmaztam a PDF-ben, úgyhogy most megpróbálom gyorsan tisztázni: A Blenderben az együtt kijelölt objektumok nem teljesen egyenértékűek, amelyikre utoljára kattintottál, az kitüntetett szerepet kap -- ebben az esetben lényegtelen, hogy miért. Elmondom, minek kéne történnie: Rákattintasz egy sávra, A FELIRATÁNAK SZÍNE FEHÉRRE VÁLT (ez jelzi a kijelölt állapotot), és kap egy fehér keretet (ez jelzi, hogy rajta van a fókusz). Ha Shifttel együtt kijelölöd a másik sávot, annak a felirata is fehér lesz, a keret pedig ÁTUGRIK RÁ az előző sávról, vagyis mostantól ez lesz a kitüntetett. Ha az előző sáv felirata továbbra is fehér, akkor semmi baj, még mindig ki van jelölve, érvényes rá a leírásom.

2016. júl. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tabaki ***** válasza:
Ja. A fentiektől függetlenül azért érdemes beszerezni egy görgős egeret, én most valami Media Marktban vett 400 forintos bóvlit használok, az ára igazán nem tétel, és teljesen megfelel a célnak.
2016. júl. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!