Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehetne szöveges...

Hogyan lehetne szöveges dokumentumot CON fájlá alakítani?

Figyelt kérdés

Van egy csomó írásvédett CON fájlom. Ha társítom őket közönséges szöveges dokumentummal, akkor megtudom őket nyitni. A benne lévő szöveges adatokat viszont már nem engedi módosítani. Ekkor fogtam magam és ettől függetlenül átírtam az adatokat. Csakhogy nem engedte elmenteni, csak egy másik fájlként ki az asztalra, ami már nem CON fájl, hanem szöveges dokumentum, és már egyáltalán nem viselkedik CON-ként.


Pedig az én célom az lett volna, hogy az átírt adatok a CON fájlon belül is átíródjanak.


2016. júl. 4. 01:05
 1/5 A kérdező kommentje:
És én arra gondoltam, hogy akkor az átírt szöveges dokumentumot fogom CON-ná alakítani. Ebben kérek segítséget. Vagy a másik lehetőség, hogy segítetek, hogy tudjam menteni a CON fájl módosításait.
2016. júl. 4. 01:06
 2/5 tabaki ***** válasza:
Én főleg két dolgot nem értek: Miért nem szünteted meg az írásvédettséget, vagy, ha az nem sikerül, miért nem .CON kiterjesztéssel mented (esetleg írod át utólag a kiterjesztést)? Fogalmam sincs, mik ezek a CON-ok, de sima szövegfájlokkal nem szoktak bonyodalmak adódni.
2016. júl. 4. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"Miért nem szünteted meg az írásvédettséget"


Megszüntetném, de nem tudom hogyan kell.


"miért nem .CON kiterjesztéssel mented"


Nem tudom hogy kéne ilyen kiterjesztéssel elmenteni.


"esetleg írod át utólag a kiterjesztést"


Nem tudom hogyan kell átírni utólag a kiterjesztését.

2016. júl. 4. 12:18
 4/5 tabaki ***** válasza:

Rémes. És én adjak tanácsot, aki nem is Windowst használok...


Mentés: Valószínűleg csak annyi, hogy odaírod a végére a .CON kiterjesztést is:

VALAMI.CON

Ebben nem vagyok egészen biztos. Az XP rendszeren például ez nem volt elég, az alatta lévő sorban még át kellett állítani a fájltípust „Szöveges dokumentum” vagy hasonlóról „Minden fájl”-ra. A MS ugyanis szereti azzal alázni a felhasználóit, hogy mennyivel okosabb náluk, ezért, ha ezt a kis pluszt elmulasztottad, a Jegyzettömb VALAMI.CON.TXT néven mentette a fájlt. Úgy rémlik, azóta ezt az idétlenséget beszüntették, de ha mégsem, most már tudod, mi a teendő.

Az írásvédelmet meg a kiterjesztés utólagos átírását szerintem a jobb gombos menü Tulajdonságok pontjában intézheted, nézd végig a lehetőségeket.


Valami azt súgja, hogy te talán még az „Ismert fájltípusok elrejtését” sem tiltottad le, azért írsz mindenhol szöveges dokumentumot az egyértelmű .TXT-formátum helyett. Itt a kolléga leírja a teendőket, utána már tudni fogod, milyen fájlok vannak a gépeden:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__7..

2016. júl. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, köszi a segítséget, így már sikerült!
2016. júl. 4. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!