Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan rakjam fel a Linux...

Hogyan rakjam fel a Linux Mint-et úgy a laptopomra, hogy a Windows-t ne kelljen hozzá piszkálni?

Figyelt kérdés

Vettem egy új laptopot, amin gyárilag Windows 10 van, és van egy recovery partíció is, amin az újratelepítéshez szükséges képfájl van.

Szeretném felrakni a Linux Mint-et is (mindennapi használatra ezt jobban szeretem), viszont fontos lenne, hogy a recovery partíció sértetlen maradjon.

Meg lehet ezt valahogy oldani?

Egy 250 GB-os Samsung SSD van a gépbe.



2016. júl. 5. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
meg. tök default nyomod a next-next-ok-t. Magyar nyelven ez úgy van, hogy "tovább-tovább-oké".
2016. júl. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért a Linux Mintnek szabadíts fel helyet a lemezen, ahova létrehozhatja a saját partícióit.


[link]

2016. júl. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát...250 GB nagyon kevés, szóval vagy Aomei Partition Assistant, egy 30 GB-t leszedsz aztán elég a Mintnek, vagy hagyod így ahogy van. Nem tudom tudsz-e Linuxot SSD-re konfigurálni, ha nem, akkor ne is próbáld telepíteni.


Szóval olyan 90-100 GB bőven elég a Windowsnak progikkal és frissítésekkel együtt (feltéve ha nem játszol), 30-at leszedsz a Linuxnak, és a maradék pedig lehet egy közös partíció ahol a fájlok vannak. Megmarad a recovery partíció, lesz Linuxod, GRUB dualboot lesz indításkor, és mindenki szeret mindenkit :D



De ha nem akarod piszkálni a Windows-t, akkor sajnálom de VirtualBox...VAGY RAMDISK Linux. Vagy Live rendszer integrált programokkal meg mindennel. Akár. :D

2016. júl. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem tudom hogyan kell a Linuxot SSD-re konfigurálni, de netes leírás alapján biztos meg tudnám csinálni, de most lehet hagyom egyenlőre a Win 10-et. Az előző laptopomon is azért volt Linux, mert csak a Vistáig volt rá driver, 7-re és afölött már nem, így inkább Linuxot használtam rajta, és eléggé megtetszett.

Viszont ezen az új gépen a Win 10 is nagyon jól működik. Pillanatok alatt betölt mindent. :)

Plusz a recovery partíció alapból lefoglal 20 gigát, így szabad felhasználásra marad 200 GB, és pár játékot is fel fogok telepíteni, szóval. :/

2016. júl. 5. 19:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Értem.

SSD-vel és WIN10-zel természetes hogy minden gyorsan tölt be...még HDD-val is is ez a helyzet. :D

A WIN10 jó, a Linux mint jó. :D

2016. júl. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!