Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha ingyenes textúrákat, zenei...

Ha ingyenes textúrákat, zenei tartalmat töltöttem le az internetröl, azokat felhasználhatom saját, fizetős játékomban?

Figyelt kérdés
Főleg azok válaszát várom,aki jártas ebben.

2016. júl. 9. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy ingyenes nem jogosít fel a használatára. A kérdés, hogy szerzői jogi védelem alatt áll e az adott tartalom. A Super Mario ikonjai, képei is ingyenes elérhetőek az interneten, mégis beperelte a Nintendo a Flappy Bird fejlesztőjét, hiszen azok a Nintendo tulajdonában vannak. Ennek utána kell járni, ha nem jogvédett, akkor természetesen felhasználható.
2016. júl. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem jogvédettek.
2016. júl. 9. 20:29
 3/7 A kérdező kommentje:
És akkor az is érdekelne,hogy egy indie fejlesztő hogyan szerezhet jogvédelmet saját tartalmára.
2016. júl. 9. 20:32
 4/7 A kérdező kommentje:
Mármint,amit én készítettem képeket, és nem letöltöttem.
2016. júl. 9. 20:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez elég összetett, de ha Te készítetted onnantól az a Te tulajdonod. Nem kell neked levédeni. Ha 100%-ig a Te alkotásod, akkor automatikusan jogvédett, téged képvisel. Ha valahol viszont meglátod az általad készített tartalmat, akkor jogi úton be is perelheted az adott személyt. Nyilván a per költségei ez esetben problémát jelenthetnek, valamint bizonyítanod kell, hogy a Te tartalmadról van szó és Te készítetted, ezért megegyezés alapján érdemes megkérni a másik személyt, hogy távolítsa el a tartalmat.
2016. júl. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amit felakarsz használni, ha nem jogvédett, akkor szabadon felhasználhatod egyébként, hogy a kérdésedre is válaszoljak. Velem mindkét eset előfordult már, az is, hogy felhasználták az anyagom, az is, hogy én használtam másét.


Egyszer egy videóhoz szerettem volna egy zenét használni egy bandától, de persze az az Ő tulajdonuk. Írtam a bandának, akik először visszaírtak, majd átirányítottak a kiadóhoz, akik email-ben elküldték a papírokat, melyeket kitöltöttem visszaküldtem és megkaptam a jogot a zene használatára. A banda is jól járt, és én is, hiszen a videót több 10ezren látták, akik aztán rákerestek a zenéjükre.

2016. júl. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igazábol csak anyi áll az oldalon,hogy

jogdíjmentes.Ez mit takar részletesebben?

2016. júl. 10. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!