Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Azt hol tudom megnézni a...

Azt hol tudom megnézni a gépemen, hogy a 32 vagy 64 bites windows 10-et kell letöltenem?

Figyelt kérdés
Windows XP-t használok még, de váltanom kell.
2016. júl. 27. 10:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez a processzorodtól függ!Nézz utána a processzor tulajdonságainak,hogy 32,vagy 64 bites!
2016. júl. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ezt találtam leírást róla a vezérlőpult/rendszer menüben:


Intel(R) Pentium (R) Dual CPU

T3200 @ 2.00 GHz

2.00 Ghz 3.00 GB RAM

2016. júl. 27. 11:14
 3/13 anonim ***** válasza:

Hardver konfigot nézd meg első körben pl. a Speccy -vel.

[link]

Hogy kiderüljön egyáltalán alkalmas -e a géped hozzá.


(32 -vel szembe a 4GB feletti össz memória használat az előnye a 64 -es rendszernek,

4GB vagy alatt, jobb a 32 bites verziót használni, csak a VGA RAM -ját is bele kell számolni.)

2016. júl. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

OK. ha nem alkalmas rá a gépem, akkor inkább ne is szedjem le?

És az XP-t fogja még frissíteni utána a microsoft?

2016. júl. 27. 11:21
 5/13 CspCsj ***** válasza:

A processzor tartalmazza a 64 bites utasításkészletet, szóval nyugodtan telepíthetsz 64 bites rendszert is.

[link]


Hivatalos oldal, ahol USB-meghajtóra (pendrive) vagy DVD-re tudsz frissítőt/telepítőt készíteni mindegyik (32/64 bites) változatból:

[link]

2016. júl. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 CspCsj ***** válasza:

Kimaradt:

A hivatalos oldalt WinXP alól megnyitva "csak" az ISO fájlokat engedi letölteni, ezt valamelyik DVD-író programmal (pl. ImgBurn) tudod kép/image fájlként kiírni (pl. Nero-val ne adatlemezként!) vagy pl. a Rufus programmal pendrive-ra.

Win7/8 alól a weboldalról letölthető Media Creation Tool elvégzi a "nehezét".

2016. júl. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi, ez azt jelenti, ha letöltöm és mondjuk rámásolom pendrive-re, arról bármikor tudom ingyen telepíteni a windows 10-et?
2016. júl. 27. 11:37
 8/13 Lajos54 ***** válasza:
... az XP-t pedig el kell felejteni, azt már jó ideje "kidobta" a Microsoft. Teljesen leálltak vele, nincs, nem is lesz hozzá frissítés. Sőt, a hardver és szoftver gyártók közül is egyre többen nem támogatják; értsd: az újabb dolgokhoz már nem készül XP-re illesztőprogram, illetve az újabb szoftverek nem akarnak vele működni, illetve XP-re már egyre inkább nincsenek szoftverekhez frissítések (például a Google Chrome erre figyelmeztet is).
2016. júl. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"rámásolom pendrive-re, arról bármikor tudom ingyen telepíteni a windows 10-et?"

Nem, a Win 10 nem ingyenes, csak Win 7/8 -ról lehetett ingyen frissíteni rá.

Akkor tudod telepíteni ha megveszel hozzál egy licence kulcsot.

(De ahhoz hogy teszteld, hogy egyáltalán megy -e a gépeden, azt megtudod tenni)

2016. júl. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát nekem ez magas, nem tudtam megoldani a Rufus-szal, ha marad az xp a gépemen akkor mennyi ideig tudom még használni?
2016. júl. 27. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!