Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az új laptopomra az operációs...

Teréz0521 kérdése:

Az új laptopomra az operációs rendszert (Windows 10) átmásolhatom-e az adatokkal együtt?

Figyelt kérdés
A régi laptopom 7 éves, szeretném lecserélni. Átmásolható-e az adatokkal együtt a operációs rendszer is? Másik kérdésem, hogy az adatokat hogyan tudom átmásolni.Bocs...de ilyet még sosem csináltam...és erről fogalmam sincs..Előre is kösz a válaszokat.

#adatmásolás #operációs rendszer másolás
2016. júl. 29. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Az új laptopban új merevlemez lesz, gondolom új Win 10 rendszerrel. (Legalább is alapból így gondolom, mert nem írtad.)


Az adatokat több módon is át tudod majd másolni.

"A" verzió

Megosztod a régi Win 10 merevlemezét a Sajátgépben a C meghajtóra jobb klikk és megosztás


ekkor el fogod tudni érni a hálózaton belül a gépedet, ha mindkét gépet ugyanarra a mondjuk wifi routerre csatlakoztatod.


B verzió.

Kiveszed a merevlemezt a régi laptopból és veszel vagy kérsz kölcsön egy USB külső HDD rack-et.

Ekkor USB rádugod az új gépre a régi HDD-t.

Ha ugyanazt a Felhasználót hozod létre ugyanazzal a jelszóval mint a régi HDD-n volt, akkor hozzá fogsz tudni férni a régi lemezen az adataidhoz és átmásolod a dolgokat.


C verzió

[link]


kis angol kel hozzá, ez valami adatmásoló szoftver régi windowsról új windowsra.



D verzió

Jön okosabb valaki és mond jobbat mer nem biztos hogy ezek a legjobb módok. a windows 10 még új nekem.

2016. júl. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 pinkpancser ***** válasza:

Ha az oprendszert át akarod tenni, akkor:

-klónozod a mostani vonyódat az újra, aztán frissíted a drivereket

-átrakod a vinyót és frissíted a drivereket

Mindegy melyik megoldást választod, de mivel a win10 alaplap és proci alapján regisztrál, így valószínűleg újra kell aktiválnod.

Ha részletek is érdekelnek, akkor írj nyugodtan.

2016. júl. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a nagyon korrekt válaszodat. Még nem vettem meg az új gépet, csak arra gondoltam, hogy ha op. rendszer nélkül veszem meg, akkor jóval olcsóbb (bocs...nem értek ehhez a részéhez) ezért gondoltam arra, hogy talán átmásolható az általam telepített Windows 10. Még egyszer köszönöm.
2016. júl. 29. 16:21
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves pinkpancser..köszönöm szépen.
2016. júl. 29. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!