Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Olyan programot keresek...

Olyan programot keresek amivel a beszkennelt írott szöveget kiemelhetem és txt formálhatom! Van ilyen?

Figyelt kérdés
2016. aug. 2. 21:00
 1/2 CspCsj ***** válasza:

Képből szerkeszthető szöveget az optikai karakterfelismerő (OCR) programok tudnak készíteni.


A legjobb eredményt talán az (ABBYY) Finereader vagy az Omnipage fogja adni, bár egyik sem ingyenes.

Az ingyenes FreeOCR magyar nyelvet nem támogat, így az ékezetes karaktereknél problémák lesznek, angol nyelvű szöveghez viszont elfogadható.

A Google Docs szintén ingyenesen tartalmaz ilyen funkciót, de pár éve még rengeteg hibával dolgozott. Azóta nem is próbáltam.

Bár nem mondanám ingyenesnek, de a Microsoft Office része a OneNote program, ami elvileg tud ilyet is.


AZ irodai multifunkciós géphez az Omnipage valamelyik régebbi verziója is jár, - személyesen azt próbáltam pár "gépelt" oldallal. Megfelelő felbontás esetén (min. 300dpi) és képhiba nélkül szinte hibátlanul ismert fel mindent és az elrendezést is többé-kevésbé visszaadta.


Kézírást szerintem egyik sem fogja elfogadhatóan felismerni.

2016. aug. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm segítséged. Kipróbálok online ingyenest hátha...jó lesz
2016. aug. 3. 07:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!