Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van valami módja, hogy a G...

Van valami módja, hogy a G partíciómat beállítsam rendszer számára fenttartott partíciónak?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


[link]


A G meghajtómat szeretném beállítani egy olyanra, mint a legalsó.


Az F:\ Meghajtóm egy SSD, a G:\-t pedig szeretném hozzáadni (vagy hogy mondjam), hogy azon legyenek a windows betöltéséhez szükséges fájlok. Tudjátok win installnál a rendszer létrehoz egy 100MB-os partíciót, hogy azon legyenek az ilyen fájlok.


A C:\ meghajtómat klónoztam az F:\-re, viszont a G:\ meghajtót csak elsődlegesnek tudom beállítani a win telepítő CD-vel, így amikor F:\-ről indítanám a windowst, nem tudja betölteni mert a fájlok hiányoznak.


Segítségeket előre is köszönöm!



2016. aug. 3. 15:11
 1/4 A kérdező kommentje:

Ráformáztam G-re a legalsó partíciót, elvileg az amit szerettem volna, de ígyse tölti be.


A windowst pedig újratelepíteném tisztán, de nem tudom beaktiválni. Szóval várok valami rendes aktivátorra. KMSpico nem igazán működik.

Igen tudom szörnyű, hogy nem vettem még meg (mivel egy alaplaphoz jár a kód, alaplap cserére tartogatom).

2016. aug. 3. 15:32
 2/4 anonim ***** válasza:
Először is, a rendszerszámára fentartott 100 mb-os partíción a windows boot fájljai vannak. Ha azt a rejtett partíciót törlöd, vagy megsérül, akkor nem fog indulni a windows. Tehát ott nem a gyorsításhoz tartozó fájlokat tartja a rendszer. Másodszor miért nem az ssd-re telepíted a rendszert? 233 gigabyte-on mindennek el kell férni. Kb 40 gb a windows, 30 gb-ot illik üresen hagyni, akkor még mindig marad több mint 160 gb hely az ssd-én.
2016. aug. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az előző hozzá szóló vagyok. Most esett le, mit szeretnél. Mind a két particiót kell klónoznod az ssd-re, utána lekötni a hdd-ét, és kipróbálni, hogy elindul-e a rendszer az ssd-ről. Ezzel a programmal csináltam én is:

[link]

2016. aug. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket, azóta már megoldottam. :D
2016. aug. 5. 04:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!