Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Win XP klónozás után miért...

Win XP klónozás után miért nem indul?

Figyelt kérdés

Szóval új lemezre kellett költöztetni egy régi WinXP partíciót. Linux mellett volt és Linux mellé került az új lemezen is. Az XP-t így mentettem (Linux alatt) :

ntfsclone --save-image -o - /dev/sda1 | gzip -c > uwinxp.img.gz

és így tettem fel az új helyre (kicsomagolás után):

ntfsclone --restore-image --overwrite /dev/sda4 uwinxp.img


A művelet után Linux telepítésekor fel is ismerte, benne van a grub2 boot menüben, de csak egy fekete képernyőig jut. Kihagytam valamit?



2016. aug. 14. 21:06
 1/2 anonim ***** válasza:
52%
Gyanítom, hogy ott a boot résszel lesz valami gond. Szükséged lesz egy hiren's boot cd-re, ezzel próbáld meg indítani a windowst. Ha sikerül akkor bootrec.exe-vel építsd újra a boot szektort. Ez után a linux nem fog indulni, de szintén hiren's-el a linuxot is be tudod bootoltatni, majd a grubot újraépítheted.
2016. aug. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az ntldr-nek adott szektorban kell lenni.


XP helyreállító konzolba lépj be a CD-ről, és ott add ki fixboot parancsot a megfelelő meghajtón.


Alternatívaként vista/7/8 recovery konzolba is mehetsz, ott a "bootsect /nt52" paranccsal tudod az XP boot szektort újraírni.

2016. aug. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!