Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért vesz fel az Audacity...

Miért vesz fel az Audacity program rossz minősegben, ha énekelek egy jó minőségű USB-s stúdiómikrofonnal?

Figyelt kérdés
A téma tehát a stúdiózás, csak jelenesetben otthon. Gitározom, énekelek már jó pár éve, ezzel önmagában nem is lenne baj. Aztán vettem egy Samson C01U PRO USB-s mikrofont, hogy majd én otthon veszek fel pár hanganyagot, viszonylag jó minőségben, ám ez nem olyan egyszerű mint hittem, hogy csak rácsatlakoztatom a mikrofont a gépre, letöltök egy hangfelvételre alkalmas programot és mehet is a dolog. Ez a program jelenesetben az Audacity. Odáig eljutottam, hogy fölveszem a gitárt, éneket, összeillesztem, itt-ott vágok, effekteket rakok rá... szóval nagyjából már sikerült kitapasztalnom a programot, mi hol van, mit hogy kell. Viszont egy nagy problémám van, az pedig a hangminőség. Azt mondják ez a Samson mikrofon, már nem olyan rossz minőségű hangot tud felvenni, és amikor énekelek valamit bele, és közben hallom magam fülesen keresztül, akkor én is úgy érzékelem, hogy tényleg annyira nem olyan rossz ez. De mikor felveszem akkor kb. a 180 fokos fordulat. Egyszerűen felvétel után rossz a minőség, de ha éneklek valamit és közben hallom magamat a fülesen, akkor fényévekkel jobb. Kizárásos alapon nyilván úgy gondolom, hogy a programnál nincs valami jól beállítva. Tudnál esetleg segíteni, hogy ennél a programnál, mit mire és hogy kellene beállítani ahhoz, hogy a felvett hang a mikrofon tudási szintjével megegyezzen? Nekem lövésem sincs, ezért is írtam ide.
2016. aug. 19. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt fusd át pl

[link]


és esetleg ezt

[link]

2016. aug. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Esetleg próbálj meg egy másik programot. Nekem is fent van ez, én speciel nem találtam semmilyen felvételi minőségre vonatkozó beállítást.
2016. aug. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Próbálj meg egy új programot. Lehet az a baja, hogy USBn viszed be a hangot. Ha valamelyik haverodnak van, kérj kölcsön egy külső hangkártyát, vegyél egy redukciót és azon próbáld meg
2016. okt. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Zénevű ***** válasza:
Mégis milyen minőségű a felvett hang? Nem lehet, hogy szar minőségű mp3-ba mentés/rendereled? Csak gyenge a felvétel, vagy zörög? Jó lenne hallani. A mikrofonhoz kaptál szoftvert,drivert,vagy bármit?
2016. nov. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!