Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom megnézni azt,...

Hogyan tudom megnézni azt, hogy egy adott program milyen adatokat küld el egy szervernek?

Figyelt kérdés

A gyanum szerint az egyik program a gépemen tárolt adatokat küldi el egy távoli szerverre.

A programot amiután bezárom, a háttérben fut, és nagy adatforgalmat csinál.

(A gépemen Windows 7 van.)


2016. aug. 23. 09:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Ettercap, vagy hasonló programmal, de nem tudom, hogy a program titkosítva küldi -e az adatokat.
2016. aug. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]

Elvileg ez kiírja a küldő app-ot is, de nem próbáltam.

De ez tényleg csak arra jó, hogy a küldő progit azonosítsd. A tartalomhoz akár wireshark-ot vagy hasonlókat használhatsz, de igazán hasznos infókat szerintem sem fogsz látni.

2016. aug. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Lajos54 ***** válasza:
Használj tűzfalat, és ne engedélyezd benne a programnak a kimenő forgalmat.
2016. aug. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Wireshark-al néztem meg, hogy mi történik (mert az fel volt telepítve), és kiderült, hogy nem kimenő forgalom volt, hanem bejövő forgalom.


Egy 1,4 gigabájt méretü .msi fájl-t akart letölteni a gépem a szerverről, de mivel a szerver kapcsolatával valami gond van, ezért kb. minden 10-edik percben a szerver kapcsolata megszakad 15-20 mp-re, és a letöltés timeout miatt megszakad.


Természetesen mindenkinek ment a zöld pacsi!

2016. aug. 23. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!