Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik olyan grafikai program...

Létezik olyan grafikai program - vagy bármilyen szoftveres megoldás - amivel az alábbi (könnyedén) megvalósítható lenne?

Figyelt kérdés

Van egy sík rajzom. Egy fekete-fehér - nem szürkeárnyalatos, egyértelműen kétszínű - körvonalas rajz. Tulajdonképpen egy logo (avagy címer).

Ezt a logot szeretném úgy meganimálni, hogy egy képzeletben középre húzott függőleges tengely mentén elforduljon egyszer kereken 360°-ot.

Az egész animációt kb. 20-24 képkocka felbontással szeretném lerenderelni - nem másodpercenként 24 filmkockára gondolok, _hanem_ az ez egész animáció, azaz az egyszeri körülfordulat elég, ha 20-24 képkockából áll. Emellett maga a címer se nagy felbontású : Az eredeti 140×100 pixel, de lehet vektorizálni is.

Viszont nekem ötletem sincs, milyen matematikai módszer létezik, ill. ami jobban érdekel, hogy milyen (már) kész program formájában arra, hogy egy síkbeli vonalábrát térhatásúan, Y tengely (a képzeletbeli függőleges tengely) mentén el lehessen forgatni - vagyis az eredeti ábrához képest egy térbeli elfordítás hatását keltő transzformációt képezni le.


Szemléletesen - amit a digitális képpel szeretnék megvalósítani:

Tegyük fel, hogy a szóban forgó logo fekete filccel fel van rajzolva egy áttetsző üveg (v. plexi) lapra, pontosan középre igazítva. Ezt az üveglapot középen alul és felül satulapok közé befogjuk, majd azoknak a végein egy nyitott függőleges tengelyre rögzítjük úgy, hogy az üveglapot tudjuk forgatni. A tengely az üveg/plexilapnak pontos függőleges szimmetriatengelyét képezi, mintha az üveglap vastagságának kellős közepén haladna át.

Ez elé a felfüggesztési rendszer elé helyezünk egy fényképezőgépet, olyan távolságból, hogy némi margóval (kép szélétől kis kihagyással) be tudja fogni az üveglapra rajzolt teljes vonalábrát, valamint függőleges és vízszintes irányba is úgy állítjuk be a fényképezőt, hogy a vonalábra a fényképező látóterében pontosan középre legyen igazítva.

Alap helyzetben az üveglap síkja (amire az ábra fel lett rajzolva) és a fényképező lenycséjének/látképének síkja egymással párhuzamos, azaz a fényképező a vonalábrát teljesen szemből látja.

A lényeg ez után, hogy egy választott irányba az üveglapot a felrögzítés/tengely mentén ismételten 15°-15°-okban elforgatjuk, majd az újabb elfordítás előtt lefényképezzük a fényképező leírt beállításában; Ezt ismételjük egészen addig, amíg a képet körbe nem forgattuk, s elvileg 24 képet fogunk kapni, amiket utána egy animációvá foghatunk össze.


Nos, kb. ez az a hatás, amit az említett képpel (síkkép (akár bitkép, akár vektorgrafikus), 2 színű (fekete-fehér), vonalábra) meg szeretnék valósítani (értelemszerűen digitálisan, szoftverrel).


Létezik erre célirányos megoldás, számítógépes alkalmazás, vagy valami szakzsargonnal illetett effekt/képtranszformációs-eljárás?


2016. aug. 24. 20:33
 1/9 anonim válasza:
Az animációnak milyen fájlformátumban kell lennie vagy az tökmindegy?
2016. aug. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szedj le pl egy blender t, tutorialokra meg pl így keress

blender texturing tutorial

blender keyframe animation tutorial


Csinálsz egy plane t, textúrának megadod a logódat(valószínűleg nem lesz alapból átlátszó, "blender transparent material" szavakra keresgélj ha így van), animálod(ha jól amit amit szeretnél akkor ez egyszerű lesz, pár perces tutorial után menni fog), rendereled és kész. [nem használok\használtam blendert, csak azért ezt javaslom mert ingyenes]

2016. aug. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát, nagyjából mindegy. Valahogy valamilyen ingyenes programmal utána tudjam olvasni. De legjobb lenne GIF-es animáció, vagy ahhoz hasonló megoldás.

Ugyanis végeredményben a külön-külön lerenderelt képkockákra lenne szükségem, magát a mozgófilmet alkotó állóképekre. Magyarán ha a végeredmény pl. egy x264-el kódolt MPEG, akkor is valahogy szét fogom bontani a filmet állóképekre (pl. PNG, BMP vagy GIF).

De ez utóbbi pl. amiatt nem optimális, mert jó lenne, ha veszteségmentes formátumba tudnám meganimáltatni képet. Az x264 coder pl. tenne rá olyan effektusokat - dithering, élsimítás -, ami csak zavaró lenne, ha az animáció egyes képkockáit külön-külön kezelném.

2016. aug. 24. 20:46
 4/9 SimkoL ***** válasza:
Valahogy így ? [link]
2016. aug. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, Laci! Cool!!! :D

PONTOSAN ÍGY!


Te hogy csináltad? ;)

Van egy olyan sanda gyanúm, hogy Te tudsz erre egy "vadásztrükköt"! :)

Vagy Te is blenderrel csináltad?

2016. aug. 24. 21:29
 6/9 SimkoL ***** válasza:
Lajos :) Aurora3D-be betöltöttem a képet és megforgattam. kb. 2 perc.
2016. aug. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A.... Bocsánat!

De a francba is, megint ráhibáztam a nevedre. Pedig ez már hányadik kérdésem, aminél összefutunk.


Ennek a programnak mi is pontosan a neve? Mert hirtelen rákeresve azt láttam, hogy a márkanév alatt futtatnak több programot is. Kérdéses lesz, hogy van-e linux-os verziója, mert én már a munkám miatt jóideje linux OS-t használok.


Privátban azért elküldöm a képeket...

2016. aug. 24. 21:43
 8/9 SimkoL ***** válasza:
Aurora 3D Animation Maker, de tudtommal csak Windowsos változata van.
2016. aug. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tökéletesre sikerültek a képek, köszönöm szépen őket!
2016. aug. 25. 00:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!