Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu 14. 04 OS-ben Firefox...

Ubuntu 14. 04 OS-ben Firefox frissítés után a Firefox összevissza "működik". Mi lehet az oka? Mit tegyek, hogy jól működjön?

Figyelt kérdés

Két különböző alkalommal történt frissítés után tapasztaltam ezeket:

- elvesztek a korábban megnyitott oldalak (ez a legkevesebb)

- ha egy lapon több oldalt egymás után megnyitok, akkor nem működik a balra nyíl

- új lapon az előző lap címe jelenik meg automatikusan

- jobb klikk se működik normálisan

- ha több lapot nyitok meg és az van beállítva, hogy előző munkamenet folytatása következő induláskor, akkor üres lappal indul legközelebb

- voip sem működik webes felületről (tárcsáz, de nálam nincs tárcsahang és ha felveszi a hívott fél, őt nem hallom)

Újra telepítettem terminálban a Firefoxot, de ez nem oldotta meg a problémákat.


Pár nap múlva a felsorolt problémákból néhány megszűnt úgy, hogy semmit nem is csináltam.

Miért csinálja ezt? Mi lehet az oka?

Napokig nem tudom használni a Firefoxot frissítés után.



2016. máj. 26. 10:30
 1/5 Tom Benko ***** válasza:

Elég fura probléma. Első körben a .mozilla és a .config/mozilla könyvtárakban matatnék, vagy még inkább egy tempuserrel is megnézném, mi történik. Megteheted, hogy terminálból indítod: firefox 2> ff.log, és az így keletkezett fájlban körülnézel.

Illetve ami még lehetséges, hogy néhány kiterjesztésed lassan követi a verzióváltozásokat.

2016. máj. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm nagyon!

Igen, szerintem is furcsa a probléma.

Sajnos nem igazán értettem azt, amit írtál... :-( de azért köszönöm.


Gmail notifier okozhatja azt a a problémát, hogy frissítés után megszűnik a firefox és a gmail notifier kompatibilitása?

2016. máj. 26. 15:01
 3/5 A kérdező kommentje:

Azóta láttam, hogy másnak is volt ilyen problémája:


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__7..


Esetleg tudsz valami jó böngészőt ajánlani? Már többről olvastam, de úgy igazán nem próbáltam ki azokat.

Neked mi vált be?

2016. máj. 26. 15:10
 4/5 Tom Benko ***** válasza:

Midori jó, bár néha kicsit döccen egyet. Vagy, ha van erőd az SSL certek kézi felvételére, akkor uzbl. Esetleg Epiphany. Vagy xombrero.


Amit írtam, a következő:

1; kipróbálod egy frissen legyártott userrel frissítés előtt és után a firefoxot. Ha az nem döccen, akkor valamelyik kiegészítő lehet a ludas. Akár a notifier is.

2; A Ff konfigurációs fájljait ideiglenesen eltávolítod (valamelyik másik könyvtárba másolod) és úgy is ránézel.

3; A Ff, mint általában a programok, rendelkeznek a stderr kimenettel, ez a hibaüzeneteket nyomja ki. Ezt a legtöbb GUI megeszi, ezért indítsd terminálból a megadott paranccsal, ekkor lesz egy ff.log fájlod a hibaüzenetekkel.

2016. máj. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendes vagy nagyon, köszönöm a sok leírást!
2016. máj. 28. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!