Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért van az hogy ha Photoshop...

Miért van az hogy ha Photoshopban készítek egy képet majd telefonomra átküldöm és a telefonon nem ugyanolyan színárnyalatot mutat mint a számítógépen?

Figyelt kérdés

2016. aug. 25. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:

1. Minden kijelző másképp jeleníti meg a színeket.

2. Szintén nagyban befolyásolják a színmegjelenítést a kijelző fényerő/kontraszt/gamma beállításai

3. A Photoshopod nem a monitorod színterében használod

4. Ha jpg-t exportálsz, exportáld vele együtt az ICC profilt is


Használj mindig, mindenhol (kivéve nyomtatásnál) sRGB ICC-t, és akkor nincs probléma.

2016. aug. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Lajos54 ***** válasza:

Mert mások az alap színbeállítások a két készüléken. Még ugyanannál a számítógépnél is, ha másik monitort használsz, lehetnek észrevehető eltérések.

Lehet a neten találni kalibráláshoz használható ábrákat, de létezik kalibráló program is, de eddig amivel találkoztam, mindegyiknek elég nehézkes (vagy bonyolult) volt a használata.

2016. aug. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindig ki van pipálva az sRGB ICC a mentéskor, de hiába mentem így telefonról teljesen másak a színek. :( Nem tudom mit csinálhatnék.
2016. aug. 25. 15:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Valahol van olyan beállítás, hogy "Proof Colors", azt használod?
2016. aug. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Ne is kínlódj vele, nem lesz egyforma soha!

ha ilyen színhűségről van szó, az ügyfél küld egy proof-ot, amihez állítjuk a

nyomtatót vagy keverik a festéket a technológiának megfelelően!

2016. aug. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azt a Proof Colours-t hol tudom beállítani?
2016. aug. 25. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!