Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Guitar Pro nevű programban...

A Guitar Pro nevű programban hogyan tudok hozzáadni ugyanahhoz a tabhoz még egy szólamot?

Figyelt kérdés

Mint ahogy itt is van néhol:

https://www.youtube.com/watch?v=usUT5IqPacc

Konkrétan a 10. ütemben először, aztán még később többször is.

Szeretném letabolni ezt az egészet Guitar Proban, mert úgy jobb mint ezt a videót nézegetni.

Csak több akadályba ütköztem, ez az egyik.

Olyan gondom is van pl, hogy nem egészen értem, hogy néhány ütem hogy fér bele a 4/4-be. Akár már rögtön a második, vagy a korábban említett 10., meg még sok másik. Vannak azok a 3-as összekapcsolások egyes hangoknál, aminek a nevét nem tudom, és azt se hogy milyen szabály szerint fér bele az ütembe, ha már a többi hang által rég megvan négy darab negyed. Ha nem teszem rá guitar proban azt a 3-as jelzést akkor nem is engedi beleírni hanem reflexből átugrik a következő ütemre, mondván hogy ez az ütem betelt..

Igen, most jogosan kérdezhetnétek hogy egy gitár darabot hogy akarok ilyen kevés tudással megtanulni. Nos én csupán egy éve tanulok gitározni, és nem zeneiskolában, tehát szolfézs az nekem nem jutott, hanem csak simán a gitártechnikákat tudom magamtól tanulni.

De ettől függetlenül azért megválaszolnátok a programmal kapcsolatos kérdést, és aki tudja a zeneelméleti kérdést is? :) Sokkal előrébb lennék ezentúl.



2016. aug. 26. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:

A guitar pro nagyon szigorúan veszi az ütemeket.

Ha nem fér bele valami a 4/4-be, lehetséges, hogy nem jól adtad meg a rövidebb hangokat/szüneteket (nyolcad, tizenhatod).

2016. aug. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mindent teljesen úgy adok meg ahogy a videóban szerepel.

De akkor nézd meg a videóban is, számold meg a hangokat a 2., vagy a 10. ütemben (most ezeket tudom fejből). Csak nekem jön ott ki több? Mindig a 3-as bigyók azok amik a többletet képezik, ha azok nincsenek akkor 4 negyed lenne.

De egyébként valami segítség a második szólam hozzáadására? Valahol biztos be lehet jelölni hogy egy hangjegy alatt egyszerre legyen egy szünet is, különben aki csinálta hogy csinálta volna?

2016. aug. 26. 21:18
 3/5 anonim ***** válasza:

A 4/4 az 4/4 (1 egész), akkor is ha cigánygyerekek potyognak az égből.

A hármas bigyó pedig a triola, ami annyit jelent, hogy nem feleződik az ütem, hanem harmadolódik.

Azt pedig nem teljesen értem, hogy most több szólamot (sávot) szeretnél, vagy csak több egyszerre megszólaló hangot?

Előbbihez új sávot kell hozzáadni, másodikhoz csak egyik hang alá kell írni a másikat.

2016. aug. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az előbbit szeretném, egy második szólamot.

És hogy adok hozzá még egy sávot? Mert már egy csomót keresgéltem, de nem találtam meg.

2016. aug. 27. 12:47
 5/5 A kérdező kommentje:

Oké, közben rájöttem, csak nem egyszerre látszódik a kettő.

Azt hittem hogy csak így lehet megcsinálni, és erre nem találtam módszert:

[link]

Vagy csak simán nézetváltás kell ahhoz hogy így látszódjon?

2016. aug. 27. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!