Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lehet jogtiszta egy win10 ha...

Lehet jogtiszta egy win10 ha előtte lévő op rendszer nem az?

Figyelt kérdés
2016. aug. 27. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze, ha megveszed:)
2016. aug. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Dani1998.01.01 válasza:
0%
az előző emberke nem tudom miről beszél :D De ha tört win7-ed van és kiírja hogy válts win10-re és te felrakod a windows 10-et akkor egy teljes értekű operációs rendszered lesz (már tesztelte egy barátom is)
2016. aug. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen.

#1+1

2016. aug. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 P.O.C. ***** válasza:

#2: Se jogilag, se erkölcsileg nem lesz eredeti. Csak technikailag, a Windows és az aktiválást végző szerver hiszi "eredetinek".


Akkor van eredeti rendszered, ha számlával, blokkal tudod igazolni, hogy megvetted és/vagy rendelkezel matricával.


Amúgy még nem biztos, hogy lefutott a dolog. És kényelmesen hátradőlhet az, aki ilyen módon jutott "eredeti" Windows 10 -hez. Ugyanis bármikor megjelenhet egy hatékony eredetiséget ellenőrző frissítés, ami ki tudja ezt szűrni, a fekete listára került terméklucsok alapján. Aztán majd jön a fekete háttér, meg a szoftverhamisítás áldozata szöveg.

2016. aug. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#1 vagyok. A kérdező azt kérdezte, hogy lehet-e neki jogtiszta Windows-a ha előtte nem az volt.


Erre a válasz egyértelműen az, hogy lehet, ha megveszi.


Ti a július 29-én lejárt ingyenes frissitésről beszéltek. Ekkor valóban teljes értékű Windowsnak hiszi az MS szervere a tört Win7/8-ról frissitett Win10-et.

De ez nem legális, soha nem lesz legális, csak működésében ugyanaz. De ez a frissitési határidő már lejárt, szóval 2 szempontból is problémás.

Ugyan van helyette egy kerülőút, ha azt vallod magadról, hogy fogyatékos vagy, akkor még mindig ingyen frissithetsz, de ez szintén nem lesz legális a frissitési alap nem eredetisége miatt, és hát ha nem vagy fogyatékos, hiába vallod azt... (Persze lehet, hogy simán működni fog, de jogilag akkor sem legális)


Én egyébként el tudom képzeni, hogy az MS-t nem érdekli, és nem is tárolja, hogy miről frissitettek, szóval legálisnak fog tünni véglegesen a tört verzióról frissités, de egy BSA ellenőrzés esetén ez mit sem számit. Magánszemélyként egyébként semmi félnivalód nincs.


Összefoglalva: ha nem fizettél/fizetsz, akkor legális NEM lesz, maximum ugyanúgy fog működni, mintha legális lenne.

2016. aug. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ti = Te, #2-es hozzászóló.
2016. aug. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!