Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Virtualboxban NAT hálózati...

Virtualboxban NAT hálózati beállításnál a vendég rendszeren hogyan kell beállítani a default gateway-t?

Figyelt kérdés

Mármint fix IP cím esetén. Valós helyi hálózatban van olyan router, amit meg lehet adni, mint default gateway. VirtualBoxon belül ez hogy van?


Ez a legjobb, amit találtam, de nekem valahogy nem működik.


"In NAT mode, the guest network interface is assigned to the IPv4 range 10.0.x.0/24 by default where x corresponds to the instance of the NAT interface +2. So x is 2 when there is only one NAT instance active. In that case the guest is assigned to the address 10.0.2.15, the gateway is set to 10.0.2.2 and the name server can be found at 10.0.2.3."

[link]


Mit csinálok rosszul?



2016. aug. 28. 09:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem 192.168.0.X -en vannak a belső hálózaton a gépek.

VirtualBox -ban 192.168.10.X -es hálózatra definiáltam.

Alhálózati max 255.255.0.0 minden DHCP -nél, így látják egymást, a router, azon lévő gépek és virtuális rendszerek.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2016. aug. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Úgy tudod megcsinálni, hogy nem NAt-ra konfigurálod. Annak ugyanis pont az a lényege, hogy egyfajta virtuális router. Ő maga (a virtualbox) ebben az esetben a gateway.
2016. aug. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes választ, meg fogom próbálni.


#2: Igen, bridge-elt kártyával megy is, csak bosszant, hogy NAT-tal képtelen vagyok belőni.

2016. aug. 28. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!