Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Letöltöttem egy filmet 1920*10...

Letöltöttem egy filmet 1920*1080 felbontásban, a tv is full hd, de mégis alul s fölül van az a fekete sáv, hogy lehet megoldani hogy teljes legyen a kép? (vlc-t használok)

Figyelt kérdés

2016. aug. 28. 16:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Veszel egy szélesvásznú monitort..
2016. aug. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Szirty ***** válasza:

Torzítás vagy képvágás nélkül sehogy.

Ilyen a képarány.

2016. aug. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A felbontás azonos. Nem olvastátok el rendesen.

Van egy olyan opció a VLC-ben, hogy "kitöltés". valahol a beállításokban van, most nem ugrik be fejből hogy hol.

2016. aug. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azt én is utálom full hd minden mégis ott a fekete vacak, ráadásul két külön DVD lejátszó és mind a kettő máshogy jeleníti meg, egyik vastagabban másik kevésbé.
2016. aug. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A fullHD-t a fekete sávval együtt kell értened. Mivel a filmet nem 16:9-es arányban rögzítik, az soha nem fogja a 16:9-es képernyődet teljesen kitölteni.

A VLC képes belenagyítani, de azzal a kép jobb és bal oldalának egy részét elveszted, mert a monitor határain kívül futnak.

2016. aug. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
102cm sony tv-ről van szó, és azért nem értem ezt a fekete sáv dolgot mert pl a Trónok Harca című sorozatot is 1920*1080ba töltöttem le és nem volt fekete sáv. Az avatar filmnél se volt.
2016. aug. 28. 16:58
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez csak attól függ hogy milyen képarányban adják ki a filmet. Ha a megjelenítő és a forrás aránya más, akkor vagy levágásra kerül a tartalom egy része, vagy annyira összenyomják hogy minden kiférjen és az üres terület marad fekete.


A Game of Thrones aránya 1.78:1 = 16:9 - ezért a 16:9-es tévén természetesen a teljes kép kitölti mert belefér.

[link]


Nem törvényszerű hogy minden film vagy sorozat ugyanabban a szabványban készül.

2016. aug. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb film 21:9 es képarányú, ezeknél ott lesz a csík. Ez van.
2016. aug. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat
2016. aug. 28. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!