Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A linux-on működnek a mostani...

A linux-on működnek a mostani illetve régebbi PC-s játékok?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Azt szeretném tudni,hogy gamereknek érdemes váltani linuxra? És ha igen akkor melyik fajtára? Ha lehet akkor magyar legyen. És a linuxon működnek a videószerkesztő programok,torrent,origin uplay,steam stb..?


Pl gondolok olyan játékokra,mint pl: Bioshock,half-life sorozatok,BF,COD,CS GO,GTA 5 stb...



2016. aug. 30. 01:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Epic...
2016. aug. 30. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Argloss ***** válasza:
100%

Nem érdemes, ha a játék a fő szempont.

A régebbi játékok emulátorral valószínűleg mennek majd, de az újabbakhoz emulálva már nem lesz elég a gép, vagy nem működik jól. Persze vannak játékok amik linuxos környezetre is elkészülnek, de a játékkészítők fő célpontja inkább a konzolok meg a Windowsos gépek.


[link]

2016. aug. 30. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 tabaki ***** válasza:
100%

A linux eredendően linuxos programok futtatására való. Az, hogy megpróbálják a windowsos programok futtatását is lehetővé tenni (sok esetben sikerrel), az egy plusz szolgáltatás, semmiképpen sem lehet elvárás, mivel a linux nem Windows. Ha eleve az általad ismert windowsos programokban gondolkodol a hasonló funkciójú linuxos alternatívák helyett, akkor nem fogsz vele jól járni.

Ha valakinek, hát a gamereknek pont nem éri meg linuxra váltani, mert az eltérő alapok miatt állandóan megoldandó problémákkal kell szembesülniük -- természetesen van, aki ezt jól viseli, még örömét is leli benne, másoknak meg kész pokol. A Steam linuxon is futó játékai más tészta, ott ezt megoldják helyetted.

Mellesleg van sok eredetileg is linuxra íródott játék, de az egy másik világ, nem azonos a divatos, maintream programokéval.

2016. aug. 30. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Rendben van köszönöm szépen az értelmes válaszokat ment a zöld pacsi :) Még lenne 1 kérdésem,akkor az összes steam játék megy ami van? Mert nekem van több mint 230steames játék :D
2016. aug. 30. 06:03
 5/12 anonim ***** válasza:
46%
nem.
2016. aug. 30. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Tom Benko ***** válasza:
81%
Változó. A [link] oldalon érdemes tájékozódnod.
2016. aug. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Azt szeretném tudni,hogy gamereknek érdemes váltani linuxra?


szerintem nem érdemes...


És a linuxon működnek a videószerkesztő programok,torrent,

igen, működnek, bár nem tudom, h milyen videoszerkesztőt és milyen szintem használsz, de alapszinten nagyon jól használható pl az Openshot (én ezt használom, de nem vagyok profi videós)

2016. szept. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mentek a zöld pacsik! Teszek egy próbát vele :)
2016. szept. 4. 01:18
 9/12 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatod Linux alatt is milyen gamernek lenni. Van olyan amit ezen a rendszeresen élvezetes játszani.
2017. dec. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
*rendszeren
2017. dec. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!