Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Képregény készítő program?

Névtelenül nevű kérdése:

Képregény készítő program?

Figyelt kérdés

Képregény készítéséhez keresek segédprogramot. A hatodikos lányomnak lenne szülinapjára.

Digitalizáló táblára is elfogadnék javaslatot, érdemes-e, ár, ilyenek.

Én magam nem tudok rajzolni, és nem tudom, milyen eszközökkel dolgoznak a profi képregényesek. A lányom jól rajzol kézzel, és szeret képregényeket gyártani.

Előre is köszönöm.



2016. szept. 3. 13:43
 1/3 tabaki ***** válasza:

Hogy a profik mivel dolgoznak, azt én sem tudom, mindenesetre a műkedvelő mangások körében nagyon népszerű a Paint Tool Sai, amely bőven el van látva olyan funkciókkal, amelyek segítik a látványos, magabiztos hatású rajzok készítését. Hátránya, hogy tudomásom szerint nincs magyarítása, legföljebb útmutatókat kereshetsz hozzá magyarul. Itt veheted meg:

[link]

Volnának hasznos ingyenprogramok is, mint a Gimp, Krita, Inkscape, Scribus, de ilyesmit ugyebár nem szokás szülinapra ajándékozni...

Ha tényleg Corel- és Adobe-szintű (és árú...) szoftverekben gondolkodol, a Photoshop vagy a Corel Photo Paint valóban kitűnő a pixelgrafikus szerkesztésre, vektorgrafikusra az Adobe Illustrator vagy a CorelDraw, kiadványszerkesztőként pedig az InDesign -- bár véleményem szerint ezek a nagyágyúk az ő korában még szükségtelenek.

A Wacom táblák megbízhatók és hosszú életűek, A5-ös körüli rajzfelülettel kb. 25-30 ezer forint közötti áron kaphatók. Bár már ez is használható méret, ha teheted, legalább A4-eset érdemes megcéloznod, ezek természetesen jóval drágábbak. Itt például nézegetheted a kínálatot:

[link]

Annak ellenére, hogy a digitalizáló táblák messzemenően próbálnak igazodni a szabadkézi rajz követelményeihez, kezdetben egyáltalán nem olyan kényelmes a használatuk, mint gondolnád. Eleinte sok gyakorlást igényel a hagyományos rajzeszközök használatához hasonlóan magabiztos kezelésük, ami azért egy hatodikosnak könnyen kedvét szegheti.

2016. szept. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel, viszont szerintem az egérrel rajzolás sokkal hangulatrombolóbb, mint a rajztábla megszokása. Mindenképp tudom ajánlani, a részleteket az előző már elmondta. A Wacom rendben van, viszont a Genius és Trust név alatt futó táblákat nem igazán ajánlom, számtalan ismerősömnek meggyűlt a baja a nyomásérzékenységgel (ami általában nem működik vagy nagyon nehezen működik ezeknél a típusoknál).

Annyi további ellenvetésem, hogy egyáltalán nem okoz problémát az A5-ös felület. Sőt, pont megfelelő, nekem is ekkora van már 4 éve és soha nem volt olyan problémám, hogy túl kicsi lenne.


Bár én inkább 2D-s animátor vagyok, mint képregényrajzoló, de anno én is foglalkoztam ilyesmivel. Photoshoppal egy kicsit kényelmesebb volt, de a Paint Tool Sai szintén jó választás hozzá, személyre szabható és könnyen kezelhető. Kifejezetten képregénykészítő program a Manga Studio EX, sok profit láttam ezzel a programmal dolgozni. Használható sima rajzolásra is, de rendelkezik speciálisan képregényes elemekkel is.

2016. szept. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm szépen a kimerítő válaszokat. Feladtátok a leckét, megnézek mindent amit javasoltatok. :)
2016. szept. 4. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!