Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Avidemux programban két...

Avidemux programban két hangsávot szeretnék hozzáadni egy videóhoz, miért csak az egyik hallatszik?

Figyelt kérdés

2016. szept. 8. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy az avidemux erre nem alkalmas. Szerény tudásom szerint az .avi fájlok egy hangsávosak.

Megoldás. Készíts .mkv fájlt. Az MKVToolnix erre kiválóan alkalmas. Több audio és felirat fájlt is hozzáadhatsz a videódhoz.

2016. szept. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én nem ismerem a programot, de miért nem lehet a két hangsávot egybemosni? Vagy akkor fogsz egy egyszerű hangszerkesztőt, egymásra dobod a két wavot, aztán kiexportálod.
2016. szept. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A kérdező nem egybe mosni akar hangsávokat, hanem hozzáadni. Lejátszáskor pedig kilehet választani, hogy melyik hangsáv kerüljön lejátszásra. Erre találták ki az .mkv úgynevezett konténer fájlt.
2016. szept. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igazi neve matroska video.A matroska babáról stilszerűen....
2016. szept. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyébként egyik legkedveltebb programom az MKVToolnix.

Kedvenc filmjeimet ha tudom akkor 408p-ben letöltöm magyar torrent oldalról, majd megpróbálom külföldi torrentoldalon megkeresni HD minőségben vagy akár Full HD minőségben . A lényeg hogy ne legyen túl nagy méretű, mert a magyar oldalakon elég nagy bitrátákkal van rippelve a legtöbb film. Tehát ha sikerül elfogadható méretben megtalálni 2-3 GB, akkor az MKVToolnix-al kicserélem a hangot 1-2 perc és lehet örülni....:)

2016. szept. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat, nem mondom, hogy értek mindent, de utána fogok nézni a leírtaknak.


Igazából teljesen amatőr vagyok, sosem csináltam még ilyet, de annyi a lényeg, hogy egy videóhoz szeretnék általam felmondott szöveget és háttérzenét is hozzáadni.

2016. szept. 9. 08:17
 7/9 anonim ***** válasza:

Ácsi, ácsi, én vagyok tévedésben. Úgy látszik gyakorolnom kell a szövegértelmezést.

Mégis csak a #2-es válaszoló jár közelebb az igazsághoz.

Akkor itt mégis csak egy audiosávról beszélünk, elnézést!!!

Az Avidemux erre továbbra sem alkalmas, Ide egy videostudio program szükségesw, vagy egy hangszerkesztő program, például az Audacity. A videostudio egyszerűbb mert csak be kell húzni a videót és alá tenni a rákeverni szándékozott hangsávot és úgy renderelni. Vagy a hangszerkesztővel elkészíteni a kevert hangot és az MKVtoolnix programmal hozzáadjuk.

2016. szept. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy én kérdeztem bután...


Köszönöm ismét. :)

2016. szept. 9. 08:34
 9/9 anonim ***** válasza:

De ha nem akarjuk a videósávunkat újra konvertálni, akkor a videóstudio programmal lehet csak a kevert audiót is menteni, például a Sony Vegassal. Majd az MkVToolnix-el hozzáadjuk, vagy lecseréljük az eredeti videónkban a hangot.

Vagy szóbajöhet egy olyan Avidemux is aminek a parancssorában az Audio résznél van olyan funkció, hogy Main Track. Mert akkor az Audacityben összeállított hangot az Avidemux-al lecserélhetjük DE CSAK: AC3, MP3 , WAV formátumokkal engedi.

2016. szept. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!