Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows defender vagy más...

Windows defender vagy más egyéb vírus irtó?

Figyelt kérdés

Windows 10 van fent a gépem és elég a sima defender vagy megéri felrakni mást?

Windows 7-nél sose használtam vírus irtót.



2016. szept. 13. 14:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Nekem meggyőződésem hogy elég, de biztos lesz majd aki másképp gondolja.
2016. szept. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Lajos54 ***** válasza:
100%

Ez megint egy olyan kérdés, amire nem egyértelmű a válasz. Vannak, akik szerint bőven elég a Defender, vannak, akik azt mondják, az semmire nem való. Nehéz igazságot tenni.

Én mindenesetre jó 10 éve a NOD32-t, illetve annak a változatait (vagyis ESET) használom, engem még nem hagyott cserben, ráadásul nagyon meg vagyok elégedve a magyarországi forgalmazónál a segítségnyújtással, bármilyen probléma fordul elő.

2016. szept. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
A vírusírtók csinálják a legnagyobb vírusokat, aztán megtisztítják a géped. Ez azért jó neki, mert azt hiszed, ha azt látod, hogy pl: 73 vírzs törölve, akkor rögtön azt hiszed, hogy ez valami csodacucc, ezért megéri fizetni, ajánlani. Így működik. Én mindent kikapcsoltam, tűzfalat, defendert, mindent. Egyszerűen nem nyomok rá minden xarra, nem töltök le megbízhatatlan oldalakról. Minden rendben a gépemmel.
2016. szept. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A legjobb vírusirtó a józan ész. Ha nem kattintasz rá mindenre ész nélkül, jó eséllyel nem kapsz vírust. A windows defender amúgy olyan mint egy zárt kapu kerítés nélkül: csak az nem megy be, aki nem akar. Szóval azért nem árt valami normálisabb vírusirtó. Kaspersky, F-Secure, vagy ha ingyenes kell AVG vagy Avast.
2016. szept. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Lajos54 ***** válasza:

Hááát, #3 és #4, ez is egy nézőpont, csak kicsit könnyelmű. Sajnos manapság már a legmegbízhatóbbnak gondolt oldalakról is el-el lehet kapni egy kis náthát. Utólag aztán már lehet vakarózni! Akkor már inkább a megelőzés.

Nem egy ismerősöm gépét kellett már megpucolni az ilyen felfogás miatt. Sokszor nem is olyan könnyen, arról már nem is beszélve, hogy vannak olyan károkozások, amiket nem lehet visszafordítani utólag.

Persze, akinek ez a véleménye, azzal nem vitatkozom. Hegesszen csak nyugodtan védőszemüveg nélkül...

2016. szept. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5 Akkor én hegeszteni fogok : (
2016. szept. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#5 Személy szerint Linuxot használok, arra egy kezeden megszámolod hány működő kártevő van, a Windows-os vírusokat meg kiröhögi. Windows-on meg tehetsz fel bármilyen védelmet, ha a felhasználó hülye, úgyis összeszedi a malware-t.
2016. szept. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A rootkit-ek a linux világából jönnek, ezt el ne feledjétek, amikor azzal jöttök, hogy linux-ra nem kell védelem:

[link]

2016. szept. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8, ez igaz, viszont míg Windowsra több százezer, ha nem millió kártevő létezik, Linuxra max pár száz, de azok sem mind működnek minden disztrón.
2016. szept. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 A kérdezőt nem a linux érdekli, hanem a Windows defender vagy más egyéb vírus irtó.
2016. szept. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!