Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miben készítsek trikót magamna...

Miben készítsek trikót magamnak, Photoshop vagy Illustrator?

Figyelt kérdés

Illustrator vektoros grafika, de viszont nem láttam senkit aki ott .jpg képet rakott volna be és azzal dolgozott volna, ott mint a Windows Paintben, teljesen az elejétől kezdték.


De PS-ben pedig ha nem állítom a DPI-t (kb. 50MB) akkor kockás mikor kinagyítom...


2016. szept. 13. 23:08
 1/10 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem megemlíteni hogy tankok a háttérben :)
2016. szept. 13. 23:17
 2/10 CspCsj ***** válasza:
Inkscape?
2016. szept. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az mi?
2016. szept. 14. 00:18
 4/10 A kérdező kommentje:
Már megtaláltam. Kösz, de nem akarok semmi újat tanulni, elég a világ legismertebb programja :)
2016. szept. 14. 00:19
 5/10 tabaki ***** válasza:
100%

Nem egészen értem ezt az 50 megát. Ha a tied volt a tegnapi tankos pólóterv, akkor az átlátszó háttér érdekében nyilván PNG-t használsz, ami valóban elég nagy fájlt eredményez: 30*40 centis kép és 300 dpi esetén maximum 25 megabájtost. Ez azonban egyfelől szokatlanul nagy kép lenne (mérd csak rá a pólódra), másfelől nincs az a póló, amelyre ilyen minőségben lehetne nyomtatni -- szerintem 150-200 dpi fölé nem érdemes menned. A próbáim szerint 200 dpi-vel a fájl mérete kb. 13 MB, 150 dpi-vel pedig 8 MB. Ez azért már nem olyan vészes. Ha pedig (a tegnapi kép alapján) tényleg fekete pólóra akarod nyomtatni, gyanúm, hogy a vastag fedőfesték miatt még ezt a felbontást se lehet érvényesíteni.


Csak mellékesen: Az Illustrator (vagy az Inkscape) is tud JPG-t használni, de mivel ezekre nem érvényesek a vektorgrafika szabályai, ugyanolyan nagy felbontású kép kell a jó minőséghez, mintha bitképes szerkesztőben dolgoznál. A montázs meg az elmosott szélű kivágás is problémás. Leginkább arra lennének kényelmesek, ha egy már kész átlátszó hátterű PNG-t akarnál feliratozni vagy egyéb grafikus elemekkel ellátni. De ezt jól megcsinálhatod bitképes szerkesztőkben is, inkább ne erőltesd a vektorgrafikát.

2016. szept. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Előtte 24MB volt, csak kockás még:

[link]

2016. szept. 14. 01:54
 7/10 tabaki ***** válasza:
Hát, ez nekem nem sokat mond... A Resample egyéb lehetőségei esetén mi a helyzet?
2016. szept. 14. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha valaki Illustratorban készít grafikát, akkor egyáltalán hogy jön szóba a jpg, amikor az pixeles? Textilnyomtatás esetén általában szitáznak, tehát a grafikát amúgy is raszterizálják, épp mindegy, hogy pixeles vagy vektoros megoldással dolgozol. A pixelesnek az a hátránya, hogy a betűkép is raszterizálódik, ami a gyakorlatban annyit tesz, hogy minőségtől függően a kontúrok elmosódnak. De akár px, akár vektoros, a harmadik mosás után már 40 fokon is olyan lesz...

Mellesleg 1:1 arányú grafikánál 300 dpi mellett, te akkor sem látsz képpontot, ha mikroszkópszemed van.

2016. szept. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, ez már előrébb vitt engem :) zöld kezek mentek mindenkinek
2016. szept. 15. 11:44
 10/10 tabaki ***** válasza:
Ja, én azt hittem, hogy csak egy-két darabot akarsz printeltetni a pólósnál, bocs. Nagyobb széria már tényleg szitát kíván, amire valóban elég lehet még kisebb felbontás is. De mindegy, ez nemigen változtat a lényegen.
2016. szept. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!