Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Debian következő stabil...

Debian következő stabil változata várhatóan mikor jelenik meg?

Figyelt kérdés

Lehet ezt már tudni? Tudom évente kiadják az aktuális stabil változatot csak nem tudom mit frissítenek rajta.

Gondolok itt arra hogy 4.x kernel és hasonlók mikor lesznek benne, ezért kérdem az új stabil változatot, mert én nem akarok ezzel kínlódni, mármint hogy frissítgetem, aktuális stabil változat egy gépen furán működik, múlt évben próbáltam. Új kernellel jó lenne, de addig telepíteni se tudom mert crash van állandóan és örökösen.



2016. szept. 16. 14:09
 1/6 A kérdező kommentje:
Megtaláltam, hogy a Jessie legfrissebb változata júniusban jött ki (8.5) csak azt nem tudom, hogy milyen kernel van benne, netán az, amivel eredetileg a Jessie stabillá vált, vagy azóta frissítették?
2016. szept. 16. 14:29
 2/6 kovpet ***** válasza:

Akkor jön ki, amikor kész van :) Amúgy 100+ gépet üzemeltetek különféle verziókkal, de főleg Jessie-vel és nincs gondom velük. Nem az ön készülékében van a baj?

Ha egyszer kijött egy Debian verzió, akkor abban csak biztonsági frissítések lesznek, verziófrissítések nem.

2016. szept. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A Debian és Ubuntu bizonyos változatait nem lehetett feltelepíteni erre a Notebook-ra, Ubuntu esetén 14.04 volt ez a verzió, Jessie előtti jól működött, de Jessie már nem.

Amíg nincs grafikus felület minden jó, de amnt van, crash és hasonlók vannak.

Anno kétségbeesetten túrtam a netet és nem találtam megoldást a problémára.

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__6..

Új ubuntu változat már megy rendesen, de én Debian stabilt szeretnék használni...

2016. szept. 17. 12:06
 4/6 kovpet ***** válasza:

Sosem volt ati kártyám, de szokott lenni open source driver is meg closed source is. Egyikkel sem jó?

Amúgy biztos van backportolt kernel jessie-hez. A backports.debian.org -on nézz körül szerintem.

2016. szept. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én már minden driverrel kipróbáltam, legbrutálisabb fagyás a letöltött fglrx driverrel volt, de alapvetően az open se ment normálisan (telepítéskor azt használta amikor mindig lefagyott)
2016. szept. 17. 13:09
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
Próbálj nem stable verziót, vagy valami gyakrabban frissülő disztrót.
2016. szept. 18. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!