Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen Windows-t ajánlanátok...

Milyen Windows-t ajánlanátok nekem megvételre?

Figyelt kérdés

Jelenleg Win7-em van a gépen. A laptopomon Win8 volt, az idegesítő volt az állandó frissítéseivel.

Mivel munkához kellene, ezért szükséges, hogy jogtisztán szerezzek be egy operációs rendszert.

Grafikai programoknak kellene gond nélkül mennie és hosszútávon legyen támogatott, ha már költök rá.



2016. szept. 19. 08:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Használtat.

Az EU pár éve elfogadott egy törvényt, mely lehetővé teszi a szoftver licencek másodkézből történő adás-vételét. Win7 licencet 5-10 ezer forintért, Win10-et pedig 10-20 ezer forintért tudsz vásárolni így, teljesen jogtisztán.

2016. szept. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Milyen grafikai programról van szó? Mert ha a Windowst meg is veszed, kétlem, hogy pl a Photoshopot is megvennéd. Akkor pedig már tökmindegy, ha a Windows sem eredeti.

Ha meg Gimp-et használsz, akkor tegyél fel egy mai Linux disztribúciót (Ubuntu, Debian, Mint, Arch, stb) ami ingyenes és támogatott és probléma megoldva.

2016. szept. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#2: A CS2-es verziójú szoftverek licencszervereit már rég lekapcsolták - sőt, maga az Adobe adott ki nyílvános kulcsokat, hogy akik korábban megvették tudják telepíteni, ezek bárki számára szabadon elérhetőek a honlapjukról. Persze elvileg ettől még nem jogtiszta, hiszen anno nem vetted meg, de ha annyira kell erről papír, akkor ismét csak a használt szoftverre tudok mutogatni, mert eBayen 7 ezer forint a Photoshop és 14 ezer a teljes csomag (és már a CS2 is bőven többet tudott, mint a legfrissebb kiadású GIMP).
2016. szept. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tabaki ***** válasza:

Nem egészen értem, hogy ez a Gimppel kapcsolatos vitatható állítás hogyan jön a kérdéshez, mint ahogyan a PS2 „ingyenessé” tételének történetét sem egészen így ismerem. #2 dobta csak be, hogy Kérdezőnek oprendszerre még csak-csak, de grafikai programra már bizonyára úgysem futja -- de nem világos, hogy milyen alapon. Hadd ne szalajtsa már ez cigányútra a témát.


Nem tudom, mi számít hosszú távnak, de pont a Windows 7 támogatásának vége már belátható közelségben van, ha kapkodásra nem is ad okot. Most a 10 a leghosszabb távú, de ha téged a frissítések ennyire zavarnak, aligha lesz a szíved csücske, mert -- amennyire tudom -- ennek éppen alaptulajdonsága, hogy nem nagyobb lépésekben, hanem folyamatos kisebb frissítések során fejlesztik. Ennek ellenére a Windows erre halad, szerintem le kell nyelned a békát. Ha meg nagyon nem akarod, vegyél 8.1-et, és kapcsold ki a frissítéseket. Aztán néha, amikor érzel magadban lelkierőt, ráfrissíthetsz.

2016. szept. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Adobe programokról van szó. Arra még én sem találtam ki jó megoldást. Nem hiszem, hogy kiválthatóak lennének ingyenessel. Haviszinten is elő lehet rájuk fizetni, de úgy sem olcsók.


A Win10 felé hajlok.


Alapvetően az a gond, hogy nem tudom, hogy zajlik az ellenőrzés...

Megmutatom a munkagépem és azt megnézik vagy körbenéznek az ingatlanban és minden eszközt meg akarnak majd nézni?!

2016. szept. 19. 10:45
 6/7 Lajos54 ***** válasza:

Az utolsó kérdésedhez egy támpont:

Egy ismerősöm vállalkozóként használ számítógépeket (mint munkaeszközt, tehát fotószerkesztés és hasonlók). Egy gépén minden jogtiszta volt, de a másik kettőn még talán az oprendszer sem egészen. Jött az APEH, és kérték a számlákat a gépekről és a rajtuk használt programokról...

Annyiból rendesek voltak, hogy kapott kb. egy hetet, hogy mindent rendbe tegyen.

2016. szept. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nálam az a gond hogy jelenleg egy eszköz van, de az magáncélra és munkára is.
2016. szept. 19. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!