Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudok Lubuntura windows...

Hogyan tudok Lubuntura windows xp-t rakni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Van egy igen ratyi netbookom ( 1 giga ram, 2x1,6-os intel atom proci).

Windows 7 volt rajta de azzal igen csak gyengélkedett, még a popcap-es játékokat se vitte. Ezért ráhúztam a lubuntut, mert az elvileg keveset fog a rendszerből.

A telepítést, lemezmeghajtó hiányában csak az sd kártyám és sd olvasó segítségével tudtam megoldani, valami külön linux rendszer boot usb progival.

Na már most ez annyira nem jött be, nem sok mindent támogat, ezért inkább megpróbálnék egy win xp-t.


De itt jön a bibi, az alap ubuntus progi, hogy boot usb-t csináljon, be se tallózza az xp-t, kiválasztom, de nem jelenik meg..

Unetbootin-al próbálkoztam még, fel is rakta a winxp-t a kártyára, láthatóan rajta vannak kicsomagolva a fájlok, de bootolásnál egyetlen "default" szócska jelenik meg egy kék ablakban, alul meg számol 10-től lefele, de sehogysem történik semmi..


Töltöttem le windowsos boot készítő progikat is, de egyedül a rufus indult el a wine-al, az is hibásan ( semmit se lehet kiválasztani... )


Ha valaki akármilyen megoldást is szolgáltatni erre a helyzetre mert már az ideg cirógat, vendégem egy sörre!



2016. okt. 3. 09:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

XP sem fog normálisan menni rajta, garantálom. Meg mivel frissítetlen, beszedi majd a vírusokat.


Mi az, amit a Lubuntu nem támogat? Miért nem tetszik. Egy ilyen gyenge, atomos gépre a Linux a legjobb.

Próbálj ki esetleg egy Linux Mint Mate-t, annak se kell sok erőforrás.

2016. okt. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Az egész felhasnálói felület nem jön be, nem vagyok hozzá szokva. Sudo add apt mittom én mik, nem is értem mit csinálok mikor telepítek. Meg leszedtem ncore-ról a wolfeinsteint linuxra, de el se tudom indítani, tök mindegy mire megyek..


Winxp-nek tudom már nincs támogatása, de mégis csak megoróbálnám, bár én az androidod akarom majd kipróbálni xp után.

Gondolom ha a teló alacsony fogyasztásán így megy, csak jobb lesz gépre is.

2016. okt. 3. 09:37
 3/20 A kérdező kommentje:

De a fő probléma továbbra is ugyanaz :D

Nem tudok boot usb-t csinálni sehogysem..

2016. okt. 3. 09:39
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Azt ugye vágod, hogy az Android az ARM alapú rendszerre készült és nem fog működni az x86 alapú Atom gépeden, mivel teljesen más architektúra...


Egyébként: Linuxban pont az a jó, hogy válogathatsz a felhasználói felületek közt. Ha az LXDE nem jött be, próbáld ki a Mate-t, az majdnem olyan, mint az XP. Appokat meg a szoftverközpontból és Synaptic-ból is tudsz telepíteni, nem kell feltétlen apt-get

Ja, és ha a natív Wolfenstein-t telepítetted, akkor az vagy bekerül a menübe, vagy csak simán a könyvtárban rákattintasz a programra (Linuxban nincs .exe, a futtatható programoknak általában nincs kiterjesztése)

2016. okt. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
De azt tudod, hogy nem a lubuntura rakod a winxp-t, hanem a merevlemezre. :) Csinálj egy másik gépen egy bootolható winxp pendriveot, formatáld a winyót és telepítsd arról.
2016. okt. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Asus eee pc x101ch, youtube-on láttam, hogy erre sokan androidot húznak inkább, innét az ötlet.


Ha ezen a hokedlin kívül lenne más gép, nem ezzel kínlódnék :D szóval más gépről nem tudok boot usb-t csinálni.


A wolfeinsteinről, meg elvileg telepítve szedtem le, írták melyik file-ra kell kattolni, de ez csak társítani akarja, nem bírom indulásra, akármire is nyomtam még..

2016. okt. 3. 10:25
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
x flag rajta volt a file-on? Mert Linuxban (és Unixban) nem a kiterjesztés dönti el, hogy futtatható -e a file, hanem a jogok, amik be vannak rá állítva. Be kell rajta kapcsolni, hogy futtatható legyen, ha nincs, nem fog menni.
2016. okt. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

X86 a kiterjesztése amit elvileg indítani kéne, de a jogisultságoknál a futtatás senkire van állítva.

De hiába állítom át, leokézva vissza áll senkire.

2016. okt. 3. 11:20
 9/20 A kérdező kommentje:

Na igen, ettől kezdek besokalni a linuxba.. xd


Chmod u+x "file név" hogy futtatni tudjam, ugye?

Iowolfsp.x86 a fájlneve, de mikor használom a parancsot, nem találja... :(

Az számít, hogy az annoi "D" meghajtón van? Itt csak úgy jelzi, hogy 419GB kötet

2016. okt. 3. 11:38
 10/20 anonim ***** válasza:
Ácsi! Milyen filerendszer van azon a köteten? NTFS vagy FAT32 partición nem fogsz tudni Unix jogokat állítani. Tedd ext-es filerendszerre és akkor menni fog.
2016. okt. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!