Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehet a kettős rendszer...

Hogyan lehet a kettős rendszerindítást megszüntetni? Win7 és Kubuntu van a gépemen, és a Kubuntut le akarom cserélni Lubuntura.

Figyelt kérdés
Elkezdtem foglalkozni a Linuxszal. Olvastam, hogy lehet 2 oprendszert telepíteni egy gépre, így megmarad a Windows, és meg tudom nézni, hogy milyen a Linux. A Kubuntut telepítettem, de nem vagyok elégedett vele, mert egy óra múlva nagyon belassul. Lehet, hogy a gépen kevés hozzá. Ezért le akarom szedni, és Lubuntut telepíteni. Három oprendszer azért nem kell a gépre. Eredeti Windows7 van, így azt nem akarom bántani, és amióta a Kubuntu rajta van, a Win7 jobban fut.

#Windows #linux #operációs rendszer #bootolás #Kubuntu #Lubuntu #kettős rendszerindítás #kettős rendszerindítás megszűntetés
2014. ápr. 19. 14:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Win 7 alatt írd a startmenü keresőjébe, hogy msconfig !

Válaszd a rendszerindítás fület.

Ott töröld a Kubuntut.

Ez után bekapcsolás után már nem lesz rendszerválasztó menü.


de ha csak simán törlöd a kubit, akkor is ugyan ez lesz a végeredmény, azt hiszem.

2014. ápr. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!


Megnéztem a msconfig-et, de a rendszerindítás fülön nem találtam a Kubuntut.


Simán hogy lehet törölni a Kubuntut?

2014. ápr. 20. 19:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Úgy mint egy programot.
2014. ápr. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Tom Benko ***** válasza:
Telepíted a Kubuntu helyére a Lubuntut, és a GRUB menüjét frissíted. Sőt, ha ugyanaz a kernel, akkor még csak hozzá sem kell nyúlni.
2014. ápr. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hogy kell a Grub menüt frissíteni? Ennyire még nem ismerem az Ubuntut. Én is gondoltam, hogy a Kubuntu helyére feltelepítem a Lubuntut, és telepítéskor a partíciókat átállítgatom, de attól tartok, hogy a Win7 is megsérül.
2014. ápr. 24. 13:23
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
Semmit partícióhoz nem kell nyúlni. A Kubuntu partíciójára telepíted a Lubuntut, aztán a /etc/default/grub könyvtárban megtekinted, hogy a bejegyzések jók-e. Ha nem, átírod, aztán kiadod a grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg parancsot. A jóság azt jelenti, hogy a megfelelő partíció megfelelő könyvtárában a jó verziójú kernelt keresi-e.
2014. ápr. 25. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!