Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha felhőtárhely kliensét...

LezlieG kérdése:

Ha felhőtárhely kliensét telepítem egy számítógépre, az kreál egy mappát - nekem helymegtakarítás miatt kéne - de a mappa a helyet ugyanúgy lefoglalja, mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés

Elnézést, ha ostobának tűnik a kérdés, de eddig csak a Google Drive-t használtam, kliens nélkül, és most a MEGA-t próbáltam.


Előre is köszönöm a segítséget!



2016. okt. 3. 12:54
 1/3 anonim ***** válasza:

A felhő tárhelyek alapból arra valók, hogy megossz vagy biztonsági mentést készíts a fájlokról. Tehát a gépeden lévőről készít egy MÁSOLATOT a szerverre. Ha ez a cél, akkor ami felesleges, azt töltsd fel kézzel és töröld a gépedről.

A kliens szinkronban szeretné tartani a gépeden lévő mappát a drive mappájával. Mega esetén egyébként (windowsos kliensét nem ismerem) de linuxon könnyű írni hozzá egy szkriptet, ami feltölti majd törli a fájlokat.

2016. okt. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]

Esetleg ilyesmit meglehet próbálni. Bár ez linuxra van, de lehet van valami hasonló windowsra is. Ezt nem tudom, nézz utána.


Ennek az a lényege, hogy a Mega tárhelyét felcsatolja mint egy mappát.

2016. okt. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Használd a MegaUploader programot, én is ezt használom, gyorsabb a feltöltés vele, mint webes felületen.


[link]

2016. okt. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!