Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Valóban szükség van rájuk?

Valóban szükség van rájuk?

Figyelt kérdés

A gépemre különböző programok feltelepítettek drivereket. Ezek közül viszont sok ismétlődik, Microsoft Visal C++-ból 15 van fent, csak különböző verzószámokkal. Az egyik pl. 2005-ös. Nem elavult az? Van rá szükségem, vagy eltávolíthatom?


Előre is köszi a válaszokat!



2016. okt. 9. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne távolítsd el őket, mindre szükséged lehet és nem zavarnak sok vizet!

[link]

G.

2016. okt. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A Framenetwork keretrendszerek fontosak, hogy ha abból van sok, ne töröld le őket!
2016. okt. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Hominida ***** válasza:

Szükséged nincs rájuk, de lehet, hogy nem szabad letörölnöd őket. Ilyenektől hízik a Windows, meg a registry.


Csinálj egy rendszervisszaállítási pontot. Másold át a fölöslegesnek ítélt driverekel és egyebeket egy független mappába, azon belül fenntartva a mappastruktúrát. A dll-eket próbáld kiiktatni a regsvr32 /u fájlnév paranccsal, aztán töröld, megmarad a másolat. Ne mindennel egyszerre csináld meg ezt, hanem haladj adagonként. Aztán próbálj ellenőrizni azoknak a programoknak a működését, amelyek szerinted használják azokat. Ha nagy gubanc van, akkor visszateszed a legutolsó adagot.


A Feladatütemezőben tiltsd le a napi automatikus visszaállításipont-készítést, és a Rendszervédelemnél adj neki néhány gigabyte helyet. Így aztán el leet kísérletezni kicsit. Szar meló, vitán felül. A világ legjobb oprendszere.

2016. okt. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szeretem, ha letisztult a rendszer, nincsen tele felesleges programokkal és fájlokkal, viszont ha nem okoz problémát és nem foglal el sok helyet, akkor inkább nem vacakolok. És igen, néha nekem is a tököm tele van a Windows-szal... readásul nemrég frissítettem 10-re pont az ilyen hülyeségek miatt (de egyébként is mindenképpen át akartam állni), mindent teljesen a nulláról kezdtem. De ahhoz képest néha mintha teljesen hülye lenne az oprendszer...


Szóval inkább hagyom az egészet. :D

Azért köszi! Ment a zöld kéz nektek!

2016. okt. 9. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!