Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy telepítsem a WIN98-at,...

Hogy telepítsem a WIN98-at, ha nincs telepítő cd-m? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Van egy régebbi P2-es gépem a gond hogy win xp nagyon visszafogja és ezért a win98-at akarom rárakni. A gond hogy nincs meg cd-n a 98 sőt még kiírni sem tudom. Arra gondoltam hogy most letöltöm a gépre a win 98at és telepítem valahogy, csak hogy?????????????????? fontos lenne
2010. ápr. 25. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Akkor most az volna a kérdés, hogy hogy tudsz Win98-at letölteni?

[link]

2010. ápr. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem, a kérdés az hogy hogyan tudom telepíteni winchesterről a win98at? Most jelenleg win XP van fent.
2010. ápr. 25. 15:54
 3/4 anonim ***** válasza:

win98 telepítéshez kell egy BOOT lemez, arról elindítod a gépet utána már a telepítőt el tudod indítani winchesterről.

A BOOT lemezen van a partícionáló és formázó program is meg néhány diagnosztikai program.

2010. ápr. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Win98 nappában lévő setup.exe-t kell elindtanod. XP-ből nem hiszem hogy menne, de azért próbálkozni lehet. Miért nem jó neked, ha CDől bootolsz? Az a legegyszerűbb módja. Ha nem hát nem, bootolhatsz floppyról is, lehet letöltene boot floppy lemezképeket is az internetről. Az a lényeg, hogy Win98, Win95, vagy valamelyik frisebb DOS verziót kell bootolni. Bootolhatod egynenesen a telepíteni kívánt partíciót is, de hogy indíthatóvá tegyed, fog kelleni hozzá bootlemez. Bár ha jobban meggondolom BootPart programmal talán össze lehetne bűvészkedni, de elég macerás.

Még egy apróság, olyan helyen tárold a telepítő fájlokat, hoyg az indított rendszer el tudja olvasni. FAT32 sőt lehet hogy FAT16 partíció.

2010. ápr. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!