Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tiszta telepítés vs Visszaállí...

Tiszta telepítés vs Visszaállítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sok helyen olvasom, hogy inkább tiszta telepítés, na de miért is?

A laptopomon gyárilag van egy Recovery partíció, aminek 15 GB van elkülönítve. Na most ha nyomok egy visszaállítást a gépen, akkor rákérdez, hogy meg akarom tisztítani a merevlemezt is. Rámentem, és eredményként egy tök tiszta Windows-t kaptam, mikor elkészült, kb 20 gigával több helyet kaptam a C-n, mint volt. Hogy működik ez dolog, mi történt valójában? Igaznak bizonyul az elméletem, miszerint leformázta a C-t és a Recovery-ből telepített újra?



2016. okt. 13. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem a c: meghajtót formázta le, azt csak telepítő lemezről, vagy pen drive-ról lehet. Alapra állítottad a rendszert, és törölte recovery partíciót. Ezt minden windows tudja 8-tól felfelé.
2016. okt. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem törölte a Recovery partíciómat a merevlemezről, azt nem tudja.

Nem értek egyet az alaphelyzetbe állítással, sem mivel ő maga is újratelepítésnek hívja, és valóban az történik, mivel a fájlok keletkezési ideje is friss.


Plusz mit jelent, hogy "tárhely megtisztítása, vigyázat, a fájlok elvesznek stb stb" , ha nem a formázást?

2016. okt. 13. 17:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Félre értettem, azt hitte a recovery partició volt 20 gb... Nem lehet formázás, mert a driver-ek maradnak. Ha viszont újra telepítesz, a driver-ek is mennek a levesbe. Az alaplapomon az ethernet vezérlőt nem szokta feltenni semelyik windows (8; 8.1; 10) újratelepítéskor, viszont ha alapra állítom, akkor az megmarad.
2016. okt. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát nemtudom, én azon lepődtem, meg, hogy ugyanaz a háttér fogadott, mint előtte. Pedig elvileg újra lett telepítve, tök friss az egész. A driverek nem voltak meg, pl Asus-om van SonicMasterrel, viszont mostmár nincs rajta az többé és így sokkal jobb hangja van és virul a fejem. :D


Szóval fogalmam sincs, hogy akkor a "tárhely tisztítás" mit jelent pontosan, és hogy ez a visszaállítás mégis milyen telepítés, honnan hová, és mit tartalmaz a Recovery.

2016. okt. 13. 17:49
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy a recovery segítségével tudja a „tiszta" telepítést végrehajtani. Viszont kiadtak egy script-et, ami elvileg úgy állítja alapra a rendszert, hogy a frissítések, driver-ek megmaradnak, tehát nem a legelejéről kell kezdeni az újratelepítést:

[link]

2016. okt. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!